Armatura, grzejnictwo

Elektryczne akcesoria

armatura, grzejnictwo ceny

Opisujemy tutaj nowe sekcje, które pojawiły się w kategorii armatura i grzejnictwo, związane z remontami i budownictwem. Aktualnie rozijamy elektrykę domową.

DEDRA DED9950 NAGRZEWNICA OLEJOWA PIEC DMUCHAWA TERSMOSTAT 20KW EWIMAX - OFICJALNY DYSTRYBUTOR - AUTORYZOWANY DEALER DEDRA

DEDRA DED9950 NAGRZEWNICA OLEJOWA PIEC

Nagrzewnica olejowa DED9950 jest wysokiej jakości urządzeniem przeznaczonym do pracy w magazynach, w sektorze budowlanym (suszenie, rozmrażanie i ogrzewanie), przy uprawie roślin czy też produkcji zwierzęcej.
1089.00 zł EWIMAX.PL - Maszyny
Testowy

Testowy

Maecenas faucibus mollis interdum. Etiam porta sem malesuada magna mollis euismod.
147.60 zł butyfabiofabrizi

Elektryczne akcesoria

12.08.2010 r.

Przewody instalacyjne

Dom to nie tylko ładnie umeblowane pomieszczenia, pomalowane ściany, płytki, kafelki czy panele na podłogach. Dom to nie tylko zapachy unoszące się w kuchni, śmiech osób w nim mieszkających, Dom jest dużą konstrukcją, która żeby cieszyła i dobrze funkcjonowała musi zawierać w sobie mnóstwo instalacji elektrycznych ułatwiających życie codzienne.


W każdej instalacji elektrycznej następuje przepływ prądu dzięki wyrobom, jakimi są przewody instalacyjne. Przewody takie w bardzo łatwy i nieskomplikowany sposób łączą ze sobą różnorodne odbiorniki elektryczne ze źródłem zasilania. Wyroby te są dostępne na rynku jako okrągłe oraz płaskie, jednak częściej używa się zdecydowanie okrągłych, mają one większe zastosowanie. Przewody instalacyjne posiadają w sobie żyły miedziane (dawniej mogły być również aluminiowe). Izolacja i powłoka w tym produkcie wykonywana jest najczęściej z polwintu zwykłego, który ma odpowiednie właściwości.


Przewody instalacyjne kupimy w każdym sklepie elektronicznym za bardzo niska cenę około dwóch złotych za metr bieżący.


Bezpieczniki automatyczne

Bezpieczniki automatyczne, inaczej zwane elektrycznymi to każde zabezpieczenie dla instalacji elektrycznej i odbiorników elektrycznych, które chroni je przed uszkodzeniem za sprawą zbyt wysokiego natężenia prądu. Precyzując to pojęcie, bezpiecznik to pewnego rodzaju aparat zabezpieczający, dzięki któremu mamy możliwość jednorazowego wyłączenia przepływu prądu nadmiarowego, aby zapobiec uszkodzeniu instalacji elektrycznej i odbiorników. Taki prąd może wystąpić z powodu przeciążenia, przepięcia, bądź zwarcia. Bezpieczniki automatyczne po jednorazowym użyciu nie nadają się do kolejnego użytku i musimy po prostu wymienić ja na nowe, ponieważ naprawa tego urządzenia nie ma najmniejszego sensu. Istnieje kilka rodzajów bezpieczników, aby można je było precyzyjnie dopasować do danego urządzenia. Oto one: bezpiecznik instalacyjny, topikowy, aparatowy, samochodowy oraz gazowydmuchowy. Wśród nich na uwagę zasługuje bezpiecznik topikowy. Otóż jest on rodzajem bezpiecznika, w którym z powodu stopienia się jednego z elementów następuje przerwanie ciągłości obwodu elektrycznego. W momencie zbyt dużej wartości prądu przepływającego, topik robi się gorący, a następnie topi się.


Puszki instalacyjne

Każdy dom posiada w sobie bardzo wiele różnorodnych instalacji elektrycznych, nie wszystkie sa jednak widoczne przez przebywających w mieszkaniu. Dzieje się tak dzięki puszkom instalacyjnym stosowanym i montowanym przy pracach wykończeniowych. Co to jest puszka instalacyjna i do czego służy…? Zastanówmy się nad tym. Pierwsza myślą jest to, że puszka jest produktem okrągłym bądź kwadratowym wykonanym z tworzyw sztucznych czy stopów aluminiowych, w którym ukryte są instalacje elektryczne. Puszki takie możemy nabyć jako podtynkowe i natynkowe. Wiadomą rzeczą jest, że natynkowe wyglądają lepiej, gdyż trzeba je umieścić na zewnątrz ściany, podtynkowe jak sama nazwa mówi montuje się wewnątrz. Na rynku dostępne są różne typy puszek : do systemów włamaniowych, alarmowych, pożarowych czy telekomunikacyjnych. Puszka instalacyjna to produkt, który możemy nabyć w sklepach elektrycznych za niewielką cenę. Na rynku dostępne są jednak puszki droższe, za które zapłacimy powyżej stu złotych.

Złączki elektryczne

W domach każdego z nas codziennie przepływa prąd, korzystamy z niego. Jest on nam praktycznie niezbędny i bardzo przydatny, ułatwia życie. Często zdarza się, że zwykłe kontakty czy włączniki nie wystarczają i mamy problemy z podłączeniem urządzenia do prądu. W wielu takich przypadkach mogą pomóc nam niezawodne, ogólnodostępne na rynku złączki elektryczne.
Wyroby te służą do łączenia wszelakich torów prądowych przewodów elektroenergetycznych niskiego napięcia (z reguły dwóch). Na rynku dostępne są złączki elektryczne zarówno jednotorowe jak i wielotorowe. Wielotorowe pozwalają nam na złączenie więcej niż dwóch (nawet kilkunastu) torów. Jest to bardzo funkcjonalne i praktyczne, przyda się z pewnością w niejednym domu.
Najbardziej znanym i najczęściej wykorzystywanym elementem przyłączeniowym w złączkach są zaciski, które są bardzo różnorodne. Złączki elektryczne są produkowane przez wielu producentów, również w Polsce. Niektóre firmy, w których możemy nabyć takie urządzenia to np. : WAGO, BINDER czy WESTEC.

Ściemniacze

Ściemniacze to bardzo przydatne urządzenia, dzięki którym możemy własnoręcznie regulować ilość światła wypływającego z naszej lampy. Jest to potrzebne udogodnienie, ponieważ dzięki niemu możemy w każdej chwili, np. przy pisaniu późną por, zwiększyć dopływ światła w pomieszczeniu, w którym się znajdujemy. Sterowanie ściemniaczem odbywa się przy pomocy jednego lub kilku przycisków. Można je łączyć równolegle ze sobą, dzięki czemu mamy możliwość regulowania oświetleniem z kilku miejsc. Urządzenie jest w sanie zrealizować cztery polecenia oświetlenia, a mianowicie : załącz/ wyłącz, rozjaśnij/ ściemnij. Dzięki krótkiemu naciśnięciu przycisku następuje załączenie, kolejne naciśnięcie tego samego przycisku lub innego powoduje wyłączenie oświetlenia. Natomiast jeżeli przytrzymamy guzik nieco dłużej, spowoduje to zmianę natężenia oświetlenia. Przyciski te są zdolne do sterowania pracą bez obciążenia. Zaletą ściemniaczy jest również oszczędność energii. Kiedy np. oglądamy telewizję i nie potrzebujemy bardzo intensywnego światła, wystarczy odrobinę je ściemnić, a dodatkowa energia nie zostanie wyczerpana. A momentem, w którym ściemniacz oświetlenia przydaje się najbardziej, niewątpliwie jest kolacja przy świecach…

Gniazdka elektryczne

Czy wyobrażamy sobie w dzisiejszych czasach życie w domu bez prądu…? Nie mogąc podłączyć komputera, radia, telewizora, lodówki czy ładowarki do telefonu…? Z pewnością byłoby dużo trudniej funkcjonować. Na szczęście dziś każdy dom wyposażony jest w gniazdka elektryczne, i posiada ich co najmniej kilka.
Gniazdka elektryczne pozwalają nam podłączyć każde urządzenie elektryczne do prądu za pomocą kabli, przewodów zakończonych specjalnym wejściem. W krajach europejskich, ale i na innych kontynentach gniazdka są inne. W Polsce na przykład obowiązują gniazdka typu E, które charakteryzują się dwoma otworami oraz umieszczonymi nad nimi bolcem. Każdy typ to inny rodzaj urządzenia, wyjeżdżając za granicę musimy się zaopatrzyć więc w specjalne wejścia, które będziemy mogli tam użyć.
Gniazdka wykonuje się z izolacyjnych materiałów (głównie tworzywa sztucznego), gdyż producentom zależy na bezpieczeństwie użytkowników, głównie dzieci, które niestety nieupilnowane czasem mają dostęp do takich urządzeń.

Dzwonek do drzwi

dzwonek tylu gong
Dzwonek do drzwi to udogodnienie, z którego możemy korzystać w naszych czasach dzięki postępowi technicznemu. Dawniej spodziewając się gości musieliśmy wysłuchiwać pukania do drzwi, wyglądać by nie przegapić ich przybycia bądź narazić ich na długie stanie pod drzwiami. Dziś nie musimy się martwić takimi problemami.
Urządzenia o których mówimy można zakupić w sklepach z urządzeniami RTV i AGD, w sklepach składowo-budowlanych, z rzeczami do wykończenia mieszkań bądź po prostu zamówić w internecie. Dzwonki do drzwi są bardzo różnorodne. Produkowane są w różnych wielkościach, kolorach, każdy wydaje inny dźwięk. Gdy goście zadzwonią dzwonkiem zewnętrznym, nasz (wewnętrzny) zacznie wydobywać z siebie wybrany przez nas odgłos, sygnał czy melodię w dostosowanej również głośności. Sprzęty te wytwarza się z trwałych materiałów, które izolują nas od wszystkich kabli elektrycznym, dzięki nie mamy styczności z prądem.
Cena, jaką może osiągnąć typowy dzwonek do drzwi waha się pomiędzy 60 a 500 złotymi i zależy od swych funkcji.

Przedłużacz elektryczny

Każdy z nas posiada w swym domu wiele urządzeń elektrycznych. Liczba kontaktów jest niestety ograniczona i czasami zdarza się, że nie mamy gdzie podłączyć telewizora, komputera czy drukarki. Zdarza się również, że kabel przymocowany do sprzętu jest za krótki i nie sięga do najbliższego kontaktu. W takich sytuacjach warto mieć pod ręką przedłużacz elektryczny.
Typowy przedłużacz taki ma długość około 5 metrów i posiada około 3 do 5 wejść. Obecnie produkuje się jednak dużo dłuższych (nawet 30 - metrowych) i bardziej funkcjonalnych przedłużaczy. Urządzenie to może być zwijane ręcznie bądź samozwijające i można je zamontować w pobliżu miejsca, gdzie potrzeba dużo prądu. Producenci tworzą jednak większość przedłużaczy z uziemieniem, korpus wytwarzany jest z izolacyjnego tworzywa sztucznego.
Przedłużacz elektryczny przyda się nam również w ogrodzie by podłączyć kosiarkę do trawy czy inne urządzenia elektryczne. W takim przypadku najlepiej kupić przedłużacz w „szpuli”, który jest długi i przeznaczony do używania na świeżym powietrzu.
Kurtyna powietrzna GUARD 100W (wodna) Kurtyna powietrzna SONNIGER

Kurtyna powietrzna GUARD 100W (wodna)

Kurtyna powietrzna GUARD 100W (wodna) Kurtyny GUARD to połączenie nowoczesnego designu, mocnych parametrów technicznych oraz regulacji zakresu pracy urządzenia. Kurtyna powietrzna GUARD jest synonimem nowoczesności, najwyższej jakości i zaawansowanej technologii. ZALETY Nowoczesny design Mocne parametry Inteligenta nagrzewnica elektryczna PTC Cicha praca, zredukowana waga urządzenia PARAMETRY: długość kurtyny: 1 m maksymalna wysokość drzwi: 4 m maksymalny wydatek powietrza: 2000 m³/h zakres mocy grzewczej: 10-16 kW maksymalne ciśnienie robocze: 1,6 MPa średnica króćców przył.: 1/2 silnik napięcie zasilania pobór prądu: 230/50 V/Hz 1,4 A moc silnika elektrycznego: 160 W nagrzewnica el. napięcie zasilania pobór prądu: - masa bez wody: 16,5 kg poziom głośności: 59 dB (A) klasa ochrony: IP21
1681.75 zł ECOFANet.com.pl
Kod PKWiU dla Armatura, grzejnictwo: nieznany

Strefa użytkownikaZaloguj

Stwórz konto

Zresetuj hasło

Promowane sklepy

Wszelkie nazwy i znaki handlowe użyte w niniejszym serwisie internetowym są znakami zastrzeżonymi dla ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji. Informacje na temat nazw towarów i cen pochodzą ze stron sklepów internetowych lub sprzedawców prezentujących cenniki na stronach internetowych.
Porównanie cen i ofert - dla każdej najtańszy sklep, najtańsza cena. Najlepsza cena, oferta, cennik, promocja, sklep - przeszukaj oferty, cenniki sprawdzając wszystkie sklepy, porównaj oferty, ceny, cenniki sklepów i wtedy zrób zakupy tanio i w promocji!
© copyrights Advanced Network Technologies Sp. z o.o., projekt i wykonanie graficzne Studiotg Agencja Interaktywna

Kategorie wyszukiwania

Serwis używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki zmień jej ustawienia. Zapoznaj się z polityką cookies.