Concept firma i producent marki AGD

20.11.2020 r.

Sporą popularnością cieszą się na naszym rynku produkty AGD czeskiej marki Concept. W skład tej rodziny wchodzi nie tylko sprzęt małego AGD, ale także dużego, jak np lodówki, piekarniki czy okapy.

Concept co to za firma

Historia firmy Concept sięga 1991 roku, a w zasadzie nie firmy a marki. Bo nazwa firmy, którą założył Jindřich Valenta to „ELKO Valenta”. To właśnie w 1991 roku w Czechach (a w zasadzie w Czechosłowacji, bo dwa osobne państwa powstały dopiero 1 stycznia 1993 roku) Jindřich Valenta otworzył sklep AGD/RTV pod nazwą ELEKTRA.
Stosunkowo wcześnie firma zaczęła zlecać wytwarzanie sprzętu AGD pod własną markę, a pierwszymi urządzeniami był czajniki elektryczne i grzejniki. Nazwa „Concept” pojawiła się w 2001 roku, więc wcześniejsze urządzenia były wytwarzane pod marką Elko. W 1995 roku, a więc dwa lata po podzieleniu Czechosłowacji, powstał oddział w Trenczynie na Słowacji, natomiast oficjalne przedstawicielstwo w Polsce pojawiło się w 2003 roku.

Gdzie produkowane są urządzania Concept

Firma nie posiada własnych fabryk ani jakichkolwiek zakładów produkcyjnych, całość asortymentu jest zlecana podwykonawcom, z czego większość zlokalizowana jest w Chinach. Sporo ludzi uważa to za coś deprecjonującego, ale jest to bardzo mylne podejście. Za koronny przykład niech posłuży synonim niezawodności i najwyższej jakości, jedna z najdroższych marek świata, Apple. Firma ta też zleca produkcję u podwykonawców w Chnach.
Właściciel marki Concept dysponuje za to sporym centrum logistycznym w położonym niedaleko granicy z Polską w czeskim mieście Choceň. Ten okazały i nowoczesny budynek z dużym napisem „Centrum Logistyczne Elko Valenta Europa” możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej. Budowa tego centrum logistycznego została ukończona w 2003 roku i aktualnie znajduje tam zatrudnienie kilkadziesiąt osób.

Sklepy stacjonarne

Właściciel marki Concept nadal prowadzi sieć swoich własnych sklepów stacjonarnych w Czechach pod nazwą Eurniocs / Elektra. W Polsce zadbano za to o dobrą dystrybucję. Produkty Concept znajdziemy przede wszystkim w sieciach sklepów MediaMarkt oraz MediaExpert a także w kilkunastu sklepach internetowych.

Jakość produktów Concept

Urządzenia marki Concept nie ustępują topowym producentom. Dla przykładu najnowsze lodówki typu Siedebyside mają rzeczywiście rewelacyjny design i pod tym kontem biją na głowę wielu znanych producentów lodówek. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest ukrycie pionowej klamki w środku przedniego panelu. W bardzo oryginalny sposób umieszczono wyświetlacz LCD, nie szpeci on idealnie gładkiej i lśniącej powierzchni lodówki, ale jest umieszczony w pionowym zagłębieniu nad klamką pośrodku lodówki. Idealnie wpisuje się on w tę przestrzeń. Te lodówki Concept dostępne są w cały czas popularnym kolorze inox (stal) i niezwykle ostatnio popularnej wersji z czarnym lub białym szkle. Cały front dużej lodówki sidebyside wykonany z czarnego szkła robi piorunujące wrażenie. Niezwykle efektownie wykonane są też lodówki typu French door, która wygląda trochę jak skrzyżowanie sidebyside z zamrażarką szufladową. Tylko, że w tym przypadku oba otwierane na boki drzwi odsłaniają dożą przestrzeń lodówki, a część zamrażarnikowa umieszczona jest na dole w postaci teleskopowo wysuwanych szuflad.

Serie produktów Concept

Produkty AGD Concept oferowane są przez producenta w 4 liniach designerskich: Black, White, Simfonia i Titania. Modne jest trzymanie wszystkich sprzętów AGD w jednym lub maksymalnie dwóch kolorach. Linia Black to sprzęt w kolorze czarnym a najbardziej efektowne jest połączenie kolory czarnego i szkła. Tutaj będą wspomniane w poprzednim akapicie lodówki z czarnymi szklanymi frontami, w identyczny sposób wykonane okapy kuchenne, niezwykle efektowne płyty gazowe na czarnym szkle a także kilka urządzeń małego AGD w klasycznej czerni. Firma Concept zaprezentowała także grzejnik, który ma podstawki, więc może stać gdziekolwiek, ale ma także uchwyty do mocowania na ścianie i ten sposób uzyskamy grzejnik ścienny. Ale najlepszym elementem tego grzejnika jest front wykonany z czarnego szła.
W linii White są podobne urządzenia tylko wykonane w kolorze białym z tymi najładniejszymi gdzie producent połączył biel i szkło. Jest też taki sam grzejnik, jak w linii Black, tylko łączący szkło z bielą. Wśród mniejszych urządzeń na tę samą melodię wykonano nawet wagę kuchenną, gdzie cała góra z zarazem szalka są szklane a pod spodem biały kolor. Ta waga jest taka ładna, że producent proponuje powieszenie jej na ścianie, kiedy niczego nie ważymy, wtedy może służyć jako zegar, budzik albo minutnik. Jest też linia Simfonia, gdzie zaproponowano urządzenia wykonane z ponadczasowej stali nierdzewnej.
Linie designerskie zamyka seria Titania bardzo podobna do serii Simfonia, gdzie urządzenia mają grafitowe zabarwienie.

Urządzenie Concept sklasyfikowane są przez producenta także na kilka linii produktowych. Jest na przykład linia ciekawych odkurzaczy automatycznych RoboCross. Roboty te są ciekawe dlatego, że łączą standardowe funkcje odkurzające z funkcjami mopującymi. Roboty te wyposażone są w dwa zbiorniki, jeden na kurz i jeden na wodę do mopowania. Niestety, jeśli chcemy zakończyć odkurzanie i zacząć mopowanie to trzeba wymienić pojemniki. Konieczne będzie też założenie ściereczki do wycierania na mokro. Wciąż to jednak lepsza opcja niż kupowanie dwóch osobnych urządzeń.
Odkurzacze Concept występują też w linii Real Force i charakteryzują się przede wszystkim dużą mocą ssącą. Większość odkurzaczy z tej serii to odkurzacze pionowe bateryjne, wszystkie są odkurzaczami bezworkowymi, co przekłada się na łatwość użytkowania i niższe koszty eksploatacyjne, gdyż nie ma potrzeby inwestowania w specjalne worki do odkurzaczy. Odkurzacze pionowe z tej serii wyposażone są w takie gadżety jak diody LED oświetlające sprzątaną powierzchnię a nawet lampy UV do dezynfekcji i walki z roztoczami. Odkurzając poduszki z włączoną lamą UV zabijamy część znajdujących się tam roztoczy.
W linii produktowej Perfect Air znajdują się osuszacz, nawilżacze i niezwykle ostatnio modne oczyszczacze powietrza. Kilka urządzeń z tej linii łączy w sobie funkcje oczyszczające i osuszające. Oczyszczacze Concept wyposażone są w 4-stopniowy system filtrujący składający się z filtra przeciwpyłowego, filtra węglowego, filtra HEPA oraz jonizatora. Oczyszczacze te są w pełni automatyczne, mają czujnik jakości powietrza i włączają się i regulują siłę ciągu w zależności od stanu powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajdują.
Mają też moduł WIFI a producent opracował swoją własną aplikację do urządzeń inteligentnych Concept Home, więc możemy zdalnie kontrolować te oczyszczacze a nawet przez internet sprawdzać jakość powietrza w naszym domu.
Jest też linia Perfect Clean, w której znajduje się kilka odkurzaczy, mopów parowych, czyścików i myjek do okien. Wszystkie urządzenie czyszczące linii Perfect Clean są urządzeniami bezprzewodowymi wyposażonymi w żywotne baterie litowo-jonowe. Producent zadbał aby urządzanie z tej linii były bardzo estetyczne i ładne. Wszystkie utrzymane są w podobnych barwach, gdzie dominuje biel z dodatkiem turkusu.

Najpopularniejsze urządzenia Concept

Urządzeniami AGD producenta Concept cieszącymi się największą popularnością są aktualnie suszarki do grzybów i owoców, a w rodzinie Concept znajduje się ich sporo. Najchętniej wybierane są suszarki XXL, np. Model SO-1025 składający się aż z 12 sit, na których rozkładamy grzyby, owoce lub warzywa. Suszarka ta ma 8 ustawień temperatury od 35 do 70 stopni Celsjusza, ma moc 245 W oraz programator czasowy.
Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy