Zalety odzieży termoaktywnej dla mężczyzn

04.03.2022 r.

Upowszechnienie się sportu uprawianego w różnych warunkach pogodowych (również tych ekstremalnych) w połączeniu ze zmianą ludzkiego myślenia w kontekście zakupów (że lepiej kupić coś droższego, ale trwałego i wygodnego) sprawiło, że odzież termoaktywna na stałe wpisała się w polskie krajobrazy. Co ciekawe, praktycznie w takim samym stopniu dotyczy to kobiet, jak i mężczyzn. Dziś jednak skupimy się na tej drugiej grupie – sprawdzimy, jakie są zalety męskiej odzieży termoaktywnej i z jakich materiałów powinna być ona wykonana, by najlepiej spełniała swoje zadanie.

Męska odzież termoaktywna – zalety

Nie trzeba już dzisiaj chyba nikogo przekonywać, że odzież termoaktywna jest idealną opcją dla osób aktywnych – i to tak naprawdę bez względu na to, jak intensywne są ich ćwiczenia. Możesz chodzić po górach, biegać maratony, robić dziesiątki kilometrów na rowerze, ale też chodzić na jogę, pilates, czy spacerować z kijkami do nordic walking. Tak naprawdę męska odzież termoaktywna może być też noszona na co dzień, ze względu na swój główny atut – doskonałą termoregulację skóry.

Na przykład dobra bielizna termoaktywna wykonana jest najczęściej z bardzo cienkiej, długowłóknistej i miękkiej w dotyku bawełny, która w połączeniu z włóknami poliamidowymi daje niebywały komfort. Nadmiar ciepła z łatwością odprowadzany jest na zewnątrz, ale jednocześnie skóra nie doświadcza wychłodzenia. Przy tym całość jest bardzo lekka i elastyczna, co sprawia, że taka męska odzież termoaktywna jest odczuwana na ciele niczym druga skóra.

Jeśli jednak chodzi o męską odzież termoaktywną, to nie mówimy tu wyłącznie o bieliźnie. Aby zachować wszystkie właściwości odzieży termoaktywnej, najlepiej jest jeszcze sprawić sobie bluzę sportową podobnego typu. Zazwyczaj wykonana jest ze specjalnych mikrowłókien, które nie tylko nie doprowadzają do wychłodzenia ani przegrzania, ale też skutecznie odprowadzają wilgoć na zewnątrz, pozostawiając skórę komfortowo suchą.

Wełna merino – nie tylko na ekstremalne warunki

Jak już zostało wyżej wspomniane, męska odzież termoaktywna może być używana w różnych sytuacjach, również podczas codziennych czynności. Jeśli jednak zależy nam na uprawianiu sportu w naprawdę trudnych warunkach, to warto zwrócić się w stronę bielizny i odzieży produkowanej z wełny merino.

Ta pochodzi od australijskich owiec merynosów, które w ciągu swojego życia musza wytrzymywać nieprawdopodobną amplitudę temperatur – od siarczystych mrozów, po ogromne upały. Z tego powodu ich wełna wyewoluowała w taki sposób, że zatrzymuje w specjalnych kieszonkach pęcherzyki powietrza, co jest doskonałym izolatorem, jednak nie przeszkadza w odprowadzaniu wilgoci na zewnątrz. Tę unikalną właściwość wełny merino renomowani producenci męskiej odzieży termoaktywnej wykorzystują już od lat.

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy