Buty wspinaczkowe Simond

07.02.2013 r.

Buty wspinaczkowe Simond zaczął produkować stosunkowo niedawno, jak wcześniej wspomniano firma wyrosła na produktach do alpinizmu wysokogórskiego, a buty do wspinaczki kojarzą się za ścianką lub letnią wspinaczką w niskich skałkach.
buty wspinaczkowe Simond
Simond to firma z tradycjami, której początek dał François Simond w drugiej połowie XIX wieku. Był człowiekiem, który znalazł się we właściwym miejscu we właściwym czasie i dodatkowo posiada właściwe umiejętności. Był kowalem, mieszkał u stóp Mont Blanc w czasie, kiedy zaczynała się moda na wspinaczkę górską. Wraz z braćmi zaczął wytwarzać dla amatorów wspinaczki potrzebny im sprzęt raki, czekany, narty. W 1925 roku firmę przejął syn Francoisa – Claudius i kontynuował dzieło ojca, rozwijając firmę, za jego kierownictwa firma zaczęła zyskiwać światową sławę jako dostawca sprzętu do wspinaczki. To właśnie Simond jako pierwszy zaczął produkować lekkie i wytrzymałe karabinki wspinaczkowe. W 1960 roku firmę przejął wnuk założyciela Ludger Simond, który coraz częściej zaczął wykorzystywać innowacyjne technologie w produkcji sprzętu wspinaczkowego.
Firma Simond
Znacznie ulepszył produkowane raki, czekany, karabinki i inny asortyment. W 2004 roku Ludger Simond sprzedał firmę koncernowi Wichard, który w 2008 z kolei sprzedał ją francuskiej grupie Oxylane.

Grupę Oxylane stworzyli właściciele sieci sklepów sportowych Decathlon, działającej na świecie od 1976 roku. Strategia Ohylane, koncentruje się ostatnio na pionowej integracji, czyli sprzedaży w sieci Decathlon przede wszystkim produktów własnych marek – stąd decyzja o nabyciu firmy Simond. Ze znanych marek, do Oxylane należy również między innymi producent sprzętu outdoorowego Quechua, odzieży narciarskiej i snowboardowej Wed’ze.

Buty wspinaczkowe Simond zaczął produkować stosunkowo niedawno, jak wcześniej wspomniano firma wyrosła na produktach do alpinizmu wysokogórskiego, a buty do wspinaczki kojarzą się za ścianką lub letnią wspinaczką w niskich skałkach. Niemniej jednak, opinie użytkowników na forach internetowych nie są złe i bardzo chwalona jest bezproblemowa obsługa reklamacyjna w Decathlon.
Simond Vuerde Junior

Simond Vuerde Junior

Buty wspinaczkowe dla dzieci z numeracją od 28 do 35. Łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu, dostępne w kolorze niebieskim.
Simond Rock

Simond Rock

Buty do wspinania dla początkujących oraz używających okazjonalnie. Polecane szczególnie na ściankę oraz boulderingu. Wyostrzone krawędzie zapewniają dobrą przyczepność.
Simond Vuerde Plus

Simond Vuerde Plus

Buty zarówno dla początkujących jak i doświadczonych. Polecane na ściankę i w skałki. Łatwe do zakładania i ściągania dzięki dwóm pętlom.
Simond Vuerde Tech Slipper

Simond Vuerde Tech Slipper

Dobra przyczepność i precyzja dzięki specjalnie zaprojektowanej podeszwie. Jedne z najlepszych butów wspinaczkowych z kolekcji Simond
Simond Vuerde Tech Shoe

Simond Vuerde Tech Shoe

Najlepsze buty wspinaczkowe z kolekcji Simond przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników i ekspertów. Zapewniają dobre trzymanie na pięcie. Rzepy i pętle zapewniają szybkie i łatwe wiązanie i ściąganie buta. Oddychająca syntetyczna skóra.
Simond Vuerde Velcro

Simond Vuerde VelcroZ tym tekstem skojarzono następujące frazy:
  • buty wspinaczkowe Simond
  • buty do wspinaczki Simond
  • buty wspinaczkowe z Decathlonu
  • buty wspinaczkowe Simond opinie
  • buty na ściankę
  • buty do muliti-pitch
  • buty w skałki
Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy