Rosnąca popularność depilatorów laserowych

16.09.2014 r.

Aby depilacja nie była czasochłonnym i uciążliwym zabiegiem, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który pozwoli w warunkach domowych i w komfortowy sposób osiągnąć długotrwały efekt gładkiej skóry. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego efektu jest depilacja laserowa, która nie wymaga już wizyty w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym lub gabinecie medycyny estetycznej, ponieważ w sklepach są ogólnodostępne lasery wykorzystujące tę technologię.

Cena

Nie bez znaczenia w wypadku zakupu tego sprzętu ma cena. Depilator laserowy nie jest tani, jego najniższe ceny oscylują w granicy tysiąca złotych, a najdroższe modele sięgają nawet ośmiu tysięcy złotych. Biorąc jednak pod uwagę ceny, jakie widnieją w cennikach gabinetów specjalistycznych za wykonanie depilacji laserowej, okazuje się, że zakup własnego sprzętu może być opłacalny.

Bezpieczeństwo

W kwestii bezpieczeństwa również może rodzić się dylemat - czy w warunkach domowych taki zabieg bez bezpieczny? Producenci dobrej jakości sprzętu zapewniają, że jest on całkowicie bezpieczny i bezproblemowy nawet dla osób bez doświadczenia. Oczywiście należy zachować ostrożność i brać pod uwagę przeciwwskazania, które wykluczają tego rodzaju depilację, czyli podrażnienia skóry, ślady choroby skórnej lub świeża opalenizna. O depilacji laserowej powinny również zapomnieć osoby z ciemną karnacją i z jasnym owłosieniem.

Wybór

Wybierając depilator warto sprawdzić jednorazową skuteczność zabiegu, czyli upewnić się ile należy wykonać zabiegów, aby uzyskać efekt całkowitego usunięcia owłosienia. Okazuje się bowiem, że w tańszych modelach tego sprzętu trzeba powtarzać zabieg nawet 6-krotne, aby uzyskać pożądany efekt. Należy także brać pod uwagę częstotliwość wytwarzania impulsów, szerokość obszaru na jakim można działać (im większy tym lepiej), wagę depilatora i jego kształt, pamiętając o tym, że depilacja bywa czasochłonna, więc sprzęt powinien być ergonomiczny i w miarę możliwości lekki. Nie bez znaczenia jest też długość kabla, co zapewnia swobodny wybór miejsca, w którym będzie się wykonywać zabieg, bez konieczności ograniczania się do bliskiego sąsiedztwa z gniazdkiem elektrycznym.

Laser to nie IPL

Często określa się mianem laserowych depilatory z lampami IPL, okazuje się jednak, że to nie jest to samo. IPL to Intense Pulsed Light czyli Intensywnie Pulsujące Światło. Depilatory tego typu zaopatrzone są w lampy ksenonowe, posiadające odpowiednie filtry zawężające zakres długości fal. Zakłada się, że urządzenia typu IPL służą głównie do redukcji owłosienia, a nie do jego całkowitego jego usunięcia, a to dlatego, że naświetlają skórę, nie niszcząc cebulki włosowej. Wysyłając wiele długości fal, rozgrzewają przy okazji tkanki okoliczne, co należy uznać za minus tych lamp. Drugim minusem jest konieczność powtarzania zabiegu po jakimś czasie, ponieważ tego rodzaju światło nie niszczy cebulek włosowych. Plusem natomiast jest fakt, że mogą z nich korzystać osoby z ciemną karnacją jak i z jasnymi włosami.

Laser natomiast niszczy cebulki, skuteczność tego rodzaju depilacji sięga 95%. Polega to na trwałym, termicznym uszkodzeniu macierzy oraz komórek odżywczych włosa w mieszku włosowym, co uniemożliwia regenerację włosa i jego odrastanie.

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy