Popularne odkurzacze do liści

08.10.2015 r.

Liście lecą z drzew coraz obficiej - przyjrzyjmy się więc nieco urządzeniom, które pomogą nam je sprzątnąć. Sprawdziliśmy jakie odkurzacze do liści oferują sieci handlowe działające w Polsce oraz jakie urządzenia kupimy przez Internet.

Leroy Merlin

Najtańszym odkurzaczem do liście w Leroy Merlin jest bezmarkowiec oznaczony symbolem Qt6245, którego kupimy za 114 zł. Jest to dmuchawa elektryczna o mocy 1800W. Najdroższym urządzeniem w tej kategorii jest spalinowa dmuchawa Makita BBX7600, w cenie około 2400 zł. W ofercie są także urządzenia marek Harder, Lider, Sterwins, Ryobi, Gardena, Hitachi. Leroy Merlin oferuje podobną ilość urządzeń elektrycznych i spalinowych.

Castorama

Najtańszą dmuchawą w Castoramie jest urządzenie elektryczny OPP (marka własna Castoramy) o mocy 2600W w cenie 98 zł. Najdroższy jest amerykański spalinowy odkurzacz McCulloch w cenie 616 zł. Castorama oferuje jeszcze urządzenia marki Macallister (marka produkowana w Chinach, należąca do międzynarodowego koncernu produkującego narzędzia ogrodowe dla wielu sieci marketów). W Castoramie znajdziemy jeszcze dmuchowy ogrodowe NAC i Gardena.

Jula

Najtańszym urządzeniem w Jula jest dmuchawa elektryczna o mocy 3000W Meec (marka własna Jula) w cenie 109 zł. Dostępna są także elektryczne dmuchawy niemieckiej firmy Greeworks (produkującej jeszcze kosiarki, pilarki spalinowe i inny zmechanizowany sprzęt ogrodniczy) oraz Bosch. Jula oferuje również stosunkowo tanie dmuchawy spalinowe marek Ryobi oraz Meec (po około 400 zł).

OBI

Najmniejszy wybór odkurzaczy do liście oferuje OBI. Dostępne są tam jedynie tanie urządzenia marek własnych Obi: Lux tools oraz CMI. Najtańsza dmuchawa kosztuje w OBI 129 zł i jest to dmuchawa CMI.

Praktiker

Niewiele odkurzaczy i dmuchaw do liście znajdziemy też w marketach Praktiker. Wybór ogranicza się do urządzeń elektrycznych NAC oraz Hecht. Najtańsza jest dmuchawa NAC w cenie 129 zł.

Lidl i Biedronka

Odkurzacze do liści pojawiają się także sporadycznie w dyskontach. Na przykład w Lidlu pojawia się czasami elektryczny odkurzacz Florabest (marka własna Lidl) w cenie 179 zł. Biedronka z kolei proponuje tańszy elektryczny odkurzacz Gardenic Yard w cenie 109 zł.

Hipermarkety

Nie znaleźliśmy takich urządzeń w hipermarketach działających w Polsce, tj Tesco, Auchan czy Carrefour.

Allegro

Hitem na allegro jest dmuchawa / odkurzacz do liści Powermat PM-ODL-3300. Jest to urządzenie elektryczne o mocy 3300 W i reklamowane przez sprzedawcę jako cechujące się przepływem powietrza o prędkości 320 km/h. Wśród urządzeń markowych największy udział w sprzedaży (ponad 20%) ma marka Ryobi należąca do koncernu TechTronic Industries z siedzibą w Hong Kongu. Do koncernu tego należą także marki Milwaukee, AEG, Homelite, Hoover czy Dirt Devil.
Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy