Jaka szczoteczka soniczna do 400 zł? 3 najlepsze propozycje

21.05.2024 r.

Szukasz szczoteczki sonicznej, która nie kosztuje więcej niż 400 złotych? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym przedstawiamy Ci 3 najlepsze propozycje szczoteczek sonicznych w podanej cenie. Przed zakupem idealnego urządzenia warto zapoznać się z cechami poszczególnych modeli oraz zapoznać się z podstawami dotyczącymi poprawnego użytkowania tego typu szczoteczek.

Zanim przystąpisz do zakupu szczoteczki sonicznej, warto dowiedzieć się, w jaki sposób ona działa. Wyposażono ją w silniczek elektryczny, a jej praca polega na wytwarzaniu fal dźwiękowych o wysokich częstotliwościach (200-400 Hz). Szczoteczka soniczna wykonuje nawet 96 000 ruchów w trakcie minuty swojej pracy! To bez porównania więcej, niż jesteśmy w stanie osiągnąć przy pomocy szczoteczki manualnej, której prędkość czyszczenia zależy głównie od sprawności użytkownika.

W jaki sposób działa szczoteczka soniczna?

Wspomniane wcześniej fale dźwiękowe wprawiają w ruch włókna główki czyszczącej, które trafiają na odległość kilku milimetrów od swoich końców, dzięki czemu nie ścierają nieczystości mechanicznie, a więc są całkowicie bezpieczne dla szkliwa zębowego oraz dziąseł. Oprócz tego wykonywane przez szczoteczkę soniczną ruchy wymiatająco-pulsacyjne chronią zęby przez urazami mechanicznymi, skutecznie usuwając bakterie i przebarwienia. Warto dodać, że podczas pracy szczoteczki sonicznej mamy do czynienia ze zjawiskiem kawitacji, która polega na przemianie cieczy w gaz. Cząsteczki wody i pasty do zębów mieszają się ze sobą, a powstałe mikropęcherzyki usuwają płytkę nazębną, osady oraz resztki pokarmu.

Szczoteczki soniczne najczęściej wyposażone są w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu, funkcje zapewniające komfort użytkowania, a także końcówki wymienne dostępne w zestawie. Dzięki temu każda osoba może znaleźć odpowiednie dla siebie urządzenie.

Najlepsze szczoteczki soniczne do 400 zł

Przygotowałem dla Ciebie 3 propozycje najlepszych szczoteczek sonicznych do 400 złotych. Mam nadzieję, że któraś z nich przypadnie Ci do gustu.

  1. Smilesonic EX

Smilesonic EX to szczoteczka soniczna, która oferuje 5 trybów pracy: Clean, White, Sensitive, Polish i Gum Care. Najwyższą prędkość – na poziomie 96 000 ruchów na minutę – osiąga w trybie wybielającym. Oprócz tego wyposażono ją w wydajną baterię oraz przydatne timery, które odmierzają czas potrzebny do dokładnego umycia zębów. W zestawie ze szczoteczką obecne są 4 różne końcówki wymienne do: codziennej pielęgnacji, wybielania, delikatnego oczyszczania i pielęgnacji zębów z aparatem ortodontycznym. Znajdziesz w nim także etui, które umożliwia bezpieczne przechowywanie szczoteczki w podróży. Model Smilesonic EX wyróżnia się eleganckim i nowoczesnym designem, a kosztuje 349 złotych. Więcej informacji na temat szczoteczki oraz opis jej cech znajdziemy na stronie https://denthelp.pl/blog/ranking-szczoteczek-sonicznych Do wyboru masz 6 kolorów obudowy.

  1. Smilesonic GO

To kolejny model szczoteczki sonicznej od Smilesonic! Świetnie sprawdzi się u początkujących użytkowników, ponieważ posiada 3 standardowe tryby pracy: Clean, White i Sensitive. Do zestawu z nią producent dołączył 2 główki czyszczące typu DailyCare (do codziennego czyszczenia zębów). Szczoteczka soniczna Smilesonic GO posiada podobne cechy do modelu Smilesonic EX, czyli wydajną baterię i przydatne timery. Jej cena jest niewielka, gdyż wynosi zaledwie 259 złotych. Możesz wybrać spośród dwóch kolorów produktu: czarnego lub białego.

  1. Oclean X Pro Digital

Ostatnia polecana przeze mnie szczoteczka wyposażona została w trzy programy pracy: poranny, wieczorny i osobisty, który możesz dopasować pod swoje własne potrzeby. Sercem urządzenia jest bezszczotkowy silnik MAGLEV, który oparty został o technologię magnetyczno-lewitacyjną. Oznacza to, że drgania przekazywane są na końcówkę każdego włókna, a moc lewitacji magnetycznej pozwala na większy kąt wychylenia główki, dzięki czemu czyszczenie jamy ustnej jest skuteczniejsze i kilka razy bardziej komfortowe. Szczoteczkę soniczną Oclean X Pro Digital wyróżniają też nowoczesny design oraz 6-osiowy żyroskop, który dzieli jamę ustną na 8 stref.

W zestawie, za który trzeba zapłacić około 380 złotych, dostępne są m.in. dwie główki czyszczące. Dodatkowo wraz ze szczoteczką zyskujesz dostęp do aplikacji Oclean Care+, która da Ci wiele możliwości poprawy nawyków higienicznych. Obudowa dostępna jest w srebrnym, złotym, fioletowym lub granatowym.

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Zastanawiasz się, jaką szczoteczkę soniczną wybrać? Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem, wybierz szczoteczkę soniczną Smilesonic EX lub Oclean X Pro Digital. A może tego typu urządzenia to dla Ciebie nowość? Wówczas sięgnij po szczoteczkę soniczną Smilesonic GO, która posiada podstawowe tryby pracy i funkcje. Niezależnie od tego, na którą z nich się zdecydujesz, będziesz mógł/mogła cieszyć się pielęgnacją jamy ustnej na najwyższym poziomie.

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy