Producenci i zastosowanie folii w płynie

06.10.2011 r.

W artykule piszemy o zastosowaniach folii w płynie, odpowiadamy na pytanie czy folii w płynie można używać na tarasach oraz prezentujemy najpopularniejszych producentów tego asortymentu.

Producenci folii w płynie

  • Mapei – włoska firma powstała w 1937 roku w Mediolanie
  • Bolix – firma powstała w 1991 roku w Polsce w żywcu – od 2008 roku należy do indyjskiej firmy Berger Paints India
  • Atlas – firma powstała w 1991 roku w Łodzi
  • Śnieżka – polska firma powstała w 1984 roku
  • Ceresit – firma powstała w Niemczach w 1905 roku, od 1986 roku właścicielem jest międzynarodowy koncern chemiczny Henkel z siedzibą główną również w Niemczech
  • Kreisel – niemiecka firma działająca w Polsce od 1993 roku, należy do FIXIT Trockenmoertel Holding
  • Den Braven holenderska firma funkcjonująca od 1974 roku

Folia w płynie - zastosowanie

Stosowanie hydroizolacji w postaci folii w płynie zalecane jest we wszystkich pomieszczeniach narażonych na częsty kontakt z wodą lub parą wodną, będą to więc łazienki, ubikacje, pralnie, kuchnie. Na ogół zastosowanie samych tylko płytek ceramicznych nie zapewnia dostatecznej izolacji, a przenikająca woda może doprowadzić do zagrzybienia pomieszczeń lub uszkodzenia materiałów mniej odpornych na działanie wody stosowanych w ścianach i podłożu, na przykład płyt kartonowo-gipsowych.

Sposób nakładania

Przy wykonywaniu izolacji folią w płynie, na początku należy stosownie przygotować podłoże, przez co rozumiemy wyrównanie, usunięcie luźnych części, gruntowanie. Następnie należy odpowiednią taśmą izolacyjną uszczelnić połączenia ścian z podłogą i sufitem, połączenia ścian między sobą. Robimy to w ten sposób, że najpierw uszczelniane miejsce pokrywamy warstwą folii w płynie a następnie dociskamy w to miejsce taśmę izolacyjną. Ważne jest aby taśma izolacyjna tworzyła kąt prosty bo inaczej przy dociskaniu płytek możemy przerwać taśmę tym samym osłabiając izolację. Kolejnym krokiem jest nałożenie pędzlem lub wałkiem folii o równej grubości równomiernie na całej powierzchni. Kiedy pierwsza warstwa wyschnie zalecane jest nałożenie drugiej warstwy.

Folia w płynie na taras

O należytym uszczelnianiu należy pamiętać kafelkując na przykład taras. Deszcze i śnieg mogą zagrozić pomieszczeniom pod tarasem. Do izolacji tarasów nadaje się również folia w płynie, ale znacznie lepszym rozwiązaniem jest tak zwany dwuskładnik, czyli hydroizolacja epoksydowo – bitumiczna – taką izolację stosujemy w przypadku zwiększonego narażenia na działanie wilgoci a tarasy do takich miejsc należą. W przypadku izolowania tarasów również należy pamiętać o zatopieniu taśmy izolacyjnej w narożnikach
Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy