Dodatkowe opcje dla Twojej przesyłki kurierskiej – co mają do zaoferowania firmy?

15.10.2020 r.

Każdy z nas choć raz miał styczność z przesyłką kurierską. Najczęściej dotyczy to paczki, która jest nadana do nas. Zwykle ze sklepu internetowego, w którym robiliśmy zakupy. Jednak coraz częściej zdarza się, że osoby prywatne są nadawcami, a nie odbiorcami przesyłek kurierskich. Wysyłamy do różnych miast, krajów, do znajomych, rodziny i przyjaciół. Przesyłki kurierskie stały się świetny sposobem na bycie bliżej siebie! Warto więc poznać, co do zaoferowania mają nam różni kurierzy. Każda firma ma wiele opcji dodatkowych, które możemy zastosować przy naszej przesyłce. Poznaj je!

Ubezpieczenie – czy warto wykupić dodatkowe?

Jak wiadomo, każda przesyłka kurierska ma podstawowe ubezpieczenie. Jego cena jest zawarta w opłacie za wysyłkę. Każda firma ma to ubezpieczenie w innej wysokości. Wiele zależy od tego, jaką przesyłkę nadajemy, dokąd oraz u kogo. Jednak firmy kurierskie mają w swojej ofercie także opcję, aby wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Jego wysokość jest różna. Możemy sami zdecydować, jaka ma być to kwota. Na przykład wycena DPD obejmuje kilka różnych wysokości ubezpieczenia dodatkowego. Mamy więc szeroki wybór, który pozwala na idealne dostosowanie się do naszej paczki. Ogólnie ubezpieczenie może wynosić od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy. To naprawdę duża suma pieniędzy!

Przesyłka za pobraniem – na czym to polega?

Popularną opcją dodatkową, którą wybiera wiele klientów firm kurierskich, jest przesyłka za pobraniem. Polega to na nadaniu paczki, której odbiorca uiści ustaloną wcześniej kwotę kurierowi, gdy ten dostarczy wysłane rzeczy. Pieniądze są następnie wysyłane na konto nadawcy. Oprócz takiej opcji mamy jeszcze przyspieszony zwrot pobrania. Zwykle pieniądze od odbiorcy trafiają do nas w kilka lub kilkanaście dni roboczych. Za dodatkową opłatą możemy mieć je na koncie nawet w jeden dzień roboczy! To bardzo przydatna opcja dla wielu klientów firm kurierskich. Za przyspieszony zwrot pobrania płacimy cenę uzależnioną od wysokości samego pobrania.

Co jeszcze znajdziemy w cennikach firm kurierskich?

Wiele z usług dodatkowych firm kurierskich obejmuje opłaty za nieprawidłowo przeprowadzony odbiór lub wysyłkę. Na przykład, za nieprzekazaną przesyłkę kurierowi w wyznaczonym terminie odbioru będziemy musieli dodatkowo zapłacić. To samo tyczy się każdej następnej próby odbioru, ponownego przelania pobrania, gdy podany został zły numer konta bankowego, czy też przepakowanie paczki. Należy więc dobrze zapoznać się z regulaminami firm kurierskich, aby uniknąć tych dodatkowych opłat!

Kurier taki, jak chcesz!

Jak widać opcje dodatkowe w firmach kurierskich obejmują naprawdę wiele kwestii. Warto zapoznać się z ofertami różnych kurierów i dokładnie je poznać np. na portalu AlleKurier. Będziemy wtedy mogli łatwo zdecydować, która z nich jest dla nas najkorzystniejsza. Wysyłaj tak, jak lubisz z firmą, którą lubisz! Tanio i wygodnie!

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy