Praca w opiece w Niemczech dla par

16.11.2022 r.

Chcesz pracować jako opiekunka w Niemczech, ale – nie sama? Mamy dla Ciebie dobre wieści. Wśród ofert pracy w niemieckiej opiece znajdziesz także zlecenia dla par: małżeństw, przyjaciółek, członków rodziny. Czy jednak takie rozwiązanie jest dobrym pomysłem? Oto kilka przydatnych porad dla opiekunów, którzy chcą pracować razem w Niemczech.

Dwoje opiekunów w Niemczech: jak wyglądają realia?

Osoby, które chcą podjąć pracę w opiece w Niemczech, najczęściej oczekują, że otrzymają zlecenie w jednym domu. Warto jednak przygotować się na to, że takie sztele okażą się trudniejsze. Jeżeli niemieccy pracodawcy szukają dwóch opiekunów naraz, to zazwyczaj:

  • senior jest ciężko chory – cierpi na zaawansowaną formę demencji, choruje neurologicznie, nie może samodzielnie się poruszać lub wręcz jest leżący;
  • opieki wymaga dwóch podopiecznych – małżeństwo, para albo rodzeństwo.

Nietrudno się zatem domyślić, że osoby starsze będą potrzebować aktywnego wsparcia lub nawet wyręczania w codziennych czynnościach. Często wymagane jest też bardzo duże zaangażowanie opiekunów w Niemczech, nierzadko nawet przez całą dobę. Jeśli na sztelę przyjechałaby jedna opiekunka, mogłaby nie podołać tak trudnym obowiązkom. Rodziny seniorów szukają więc kandydatów, którzy nie tylko znają niemiecki na podobnym poziomie, ale też mają doświadczenie w branży. Zdarza się więc, że nie wybiorą małżonków, z których tylko jedno spełnia warunki. Mimo tego w wyjątkowych sytuacjach agencje i niemieccy pracodawcy decydują się na zatrudnienie dwóch osób o różnych kwalifikacjach. Wtedy mniej doświadczona osoba może zdobywać kompetencje pod okiem tej lepiej wyszkolonej. Takie rozwiązania są jednak dość rzadko spotykane.

Wspólna praca w niemieckiej opiece

Jeśli zdecydujesz się na wyjazd z małżonkiem, mamą, siostrą czy przyjaciółką, zadbaj o odpowiednie nastawienie. Okazuje się bowiem, że praca w opiece z kimś innym bywa zaskakującym doświadczeniem. Odczucie to jest silne zwłaszcza wtedy, gdy oboje opiekunów ma już z sobą kilka szteli i wypracowało własne metody działania. Nieraz trzeba więc pójść na kompromis albo ustalić wspólne praktyki, które będziecie stosować. Nie od dziś wiadomo, że dwóch fachowców o odmiennym doświadczeniu będzie miało zupełnie inne spojrzenie na czekające ich zadania. Jednak z drugiej strony obecność bliskiej osoby może być dużą pomocą, zwłaszcza w tak trudnej branży, jak opieka w Niemczech. Dlatego nie należy ani uprzedzać się do tego pomysłu, ani nie oczekiwać zbyt wiele.

Oferty pracy dla dwojga opiekunów w Niemczech

Wbrew pozorom znalezienie ogłoszeń dla pary opiekunów wcale nie jest łatwym zadaniem. Ofert jest o wiele mniej, niż „standardowych” propozycji dla jednego kandydata. Może też być Wam trudno znaleźć parę zmienników, jeśli chcielibyście zjechać do kraju. Na dodatek sztele dla pary są trudniejsze. Wreszcie, wielu seniorów, którzy potrzebowaliby podwójnej opieki ze względu na stan zdrowia, przebywa w specjalistycznych ośrodkach opiekuńczych.

Co zatem można zrobić? Jeżeli mimo wszystko opcja podwójnej pracy w opiece w Niemczech jest dla Was atrakcyjna, warto rozważyć podjęcie zatrudnienia w jednej miejscowości lub w pobliskich miastach. Wtedy wystarczy wyjechać na zlecenia w podobnym terminie – ciągle będziecie niedaleko od siebie. To dobre rozwiązanie dla opiekunek, które obawiają się samotnego wyjazdu i obecność kogoś bliskiego dodaje im pewności siebie.

Interesują Cię zlecenia dla par opiekunów w Niemczech? Zajrzyj na SenioPort i sprawdź najnowsze oferty pracy.

Więcej informacji uzyskasz na stronie: Opieka Niemcy oferty pracy.

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy