Dobieramy dywaniki do sypialni – mały poradnik wzorów, kolorów i rozmiarów

18.02.2023 r.

Miękkie, eleganckie i przytulne – dywanik, na których postawisz rano stopę, ochroni Cię przed przykrym doświadczeniem dotykania zimnej posadzki. Dywanik w sypialni musi być przytulny oraz pasować do stylu wnętrza. Jak dobrać jego rozmiar? Który wzór i kolor wybrać? Zajrzyj do naszego mini poradnika dywaników do sypialni.

Jednobarwne dywaniki do sypialni jako uniwersalna baza stylizacji

Jednokolorowe dywaniki są najbardziej uniwersalne, ponieważ stanowią neutralną bazę stylizacji. Łatwo dobierzesz do nich pościel o dowolnym wzorze i uzupełniającej barwie. Modne odcienie to kolory ziemi – od jasnych beży, przez chłodne szarości po zieleń lasu. Na topie są również kolory kamieni szlachetnych, takie jak rubinowa czerwień czy szmaragdowy błękit. Do mody wracają również pastele.

Wzorzyste dywaniki do sypialni – jak dobierać je do stylu wnętrza?

Do wnętrza, które wypełniają już jednolite materiały, warto wybrać wzorzysty dodatek na podłogę. Spójrz na dywaniki do sypialni w Sklep Eureka – zobaczysz bogatą selekcję wzorów. Do modnych wnętrz w stylu boho będą pasować przyjemne w dotyku dywany z dwupoziomowym runem i frędzlami. Do nowoczesnej sypialni możesz wybrać dywanik w abstrakcyjny, barwy wzór. Natomiast elegancję klasycznego wnętrza podkreśli dywanik z klasycznym motywem perskim.  

Jaki materiał dywanu sprawdzi się w sypialni?

Niezwykle przyjemnym materiałem są dywaniki jak futerko królika – miło postawić na nich bosą stopę. Do klasycznych wnętrz możesz wybrać małe dywaniki z wełny lub nowoczesnych włókiem polipropylenowych lub poliestrowych. Ich zaletą jest to, że są antyalergiczne i łatwe do pielęgnacji. Koniecznie wybieraj materiały, które mają certyfikaty bezpieczeństwa wyrobów tekstylnych, na przykład standard OEKO-TEX. 

Rozmiary dywaników do sypialni – jaki wybrać?

Dywanik, który ma służyć tylko jako przyjemna mata dla stóp może mieć wymiary zaledwie 40 x 60 cm. Dostępne są tez większe, na przykład 60 x 100 cm albo niestandardowe 67 x 105 cm. Do sypialni mogą pasować także dywaniki kwadratowe o wymiarach 80 x 80 cm, które rozłożysz po obu stronach łóżka. Jeśli szukasz modeli, które mają rozpościerać się pod całym łóżkiem i wystawać poza jego obręb, by zapewniać stopom miłe ciepło, wybierz większe dywany, np. 200 x 300 cm.

 

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy