Metody płatności w sklepie internetowym – jak zapłacić za zakupy online?

18.11.2021 r.

Zakupy online stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem. W Internecie bez problemu możemy kupić wszystko - od artykułów higienicznych przez zestawy związane z naszymi pasjami i hobby, aż po elektronikę i samochody. Z tego względu rozwija się również rynek płatności internetowych. Na co zwrócić uwagę, aby zachować bezpieczeństwo w sieci, jak zapłacić za zakupy online i czy płatność kartą przez Internet jest najlepsza?

Bezpieczne zakupy w sieci

Przed omówieniem metod płatności, które są polecane w przypadku zakupów online, warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo transakcji dokonywanych w sieci. Należy zadbać o to, aby zawsze dokonywać zakupu jedynie na sprawdzonych stronach sklepów internetowych, które są bezpieczne. Jeśli jakikolwiek element witryny wydaje nam się podejrzany, lepiej zrezygnować z transakcji, niż stracić pieniądze. Warto uczulać na ten temat również dzieci oraz starsze osoby, które mogą nie mieć pełnej świadomości na temat bezpiecznych zakupów online. Tak samo ostrożnym powinniśmy być przy dokonywaniu płatności.

Jak zapłacić za zakupy online?

Za zakupy online możemy zapłacić na kilka sposobów. Jednym z nich jest płatność kartą przez Internet. Ta metoda polega na opłaceniu zakupów za pomocą karty kredytowej, debetowej lub prepaid przypisanej do naszego rachunku bankowego. Płatność kartą przez Internet jest możliwa po podaniu danych karty, takich jak jej indywidualny numer, data ważności oraz kod zabezpieczenia. Ze względu na podawanie pełnych danych karty ten sposób może budzić uzasadnione obawy.

Kolejnym popularnym sposobem są szybkie płatności online. Realizuje się je poprzez specjalne platformy płatnicze, z którymi banki mają podpisane umowy. Ta metoda umożliwia płatność po zalogowaniu się na konto bankowe. Jest często wybierana przez Polaków.

Następnym wariantem jest portfel internetowy, czyli sytuacja, gdy do specjalnie przygotowanej strony podpinamy naszą kartę i w ten sposób płacimy po zalogowaniu się na stronę. Najbezpieczniejszą metodą płatności internetowej są jednak transakcje realizowane poprzez rodzimy system płatności mobilnych BLIK. Dlaczego?

Płatności BLIK

Polski system płatności mobilnych, czyli BLIK, jest uznawany za bardzo bezpieczny i wygodny dla każdego użytkownika. Warto zdecydować się na tę formę płatności online, ponieważ nie wymaga od nas podawania danych karty płatniczej czy logowania się na bankowe konto osobiste. Jak korzystać z BLIKA? To bardzo proste. Wystarczy zalogować się do aplikacji mobilnej banku na swoim telefonie i wybrać opcję kod BLIK. Wtedy aplikacja bankowa wygeneruje dla nas specjalny, 6-cyfrowy kod, dzięki któremu będziemy mogli dokonać płatności. Następnie wystarczy potwierdzić transakcję w tej samej aplikacji bankowej.

BLIK to system płatności mobilnych, który umożliwia również inne wygodne transakcje, takie jak wpłaty i wypłaty z bankomatów, płatności w sklepach stacjonarnych albo przelewy na telefon. Z tego względu warto zainteresować się jego działaniem.

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy