Ubrania niezbędne na udaną wyprawę w góry

30.07.2021 r.

Planujesz wycieczkę w góry? Nie zapomnij o odpowiednim stroju do zdobywaniu szczytów - w zależności od pory roku.

Jeśli planujesz wycieczkę w góry, to pamiętaj, że nie tylko sprawdzenie pogody, przygotowanie przekąsek, czy zdecydowanie się na konkretny szlak jest istotne, ale także wybór odpowiedniego stroju.

Często na górskich szlakach — zwłaszcza latem — pojawiają się osoby w odzieży, która nie jest dopasowana do chodzenia po górach. Efekt? Zamiast udanej wycieczki łatwo zapewnić sobie dyskomfort, a także kontuzję. A po co, skoro można już teraz stworzyć zestaw ubraniowy w góry, który posłuży nam w trakcie wielu wycieczek. Sprawdź, co powinno się w nim znaleźć!

Niezbędne ubrania na wyprawę w góry 

Odpowiednie przygotowanie się na wycieczkę w góry jest uzależnione od pory roku. Nieco inaczej na szlak ubierzemy się latem, gdzie ważnym elementem stroju będzie jego przewiewność, a inaczej zimą, gdy funkcją stroju będzie chronienie przed zimnem i odpowiednia termoregulacja. Wpływ na zestaw w góry ma także uprawianie konkretnego sportu, intensywność aktywności fizycznej i wiele innych zmiennych. Warto je wszystkie wziąć pod uwagę, by zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo w trakcie chodzenia po górach. 

Polska marka odzieżowa ZIMNO zapewnia ubrania najwyższej jakości, z których można skomponować idealny zestaw w góry. Począwszy od lekkich i przewiewnych koszulek, poprzez lekkie kurtki chroniące przed zimnem i wiatrem, a skończywszy na odzieży, którą z powodzeniem można założyć do uprawiania sportów zimowych w górach. 

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając strój w góry? 

Ubrania do chodzenia po górach powinny być lekkie, warstwowe i wygodne. Idąc w góry niezależnie od pogody, zabieramy do plecaka 2-3 warstwy ubrań, dlatego im łatwiej je ze sobą skomponować i im lżejsze są — tym lepiej. Takie ubrania powinny być także praktyczne, czyli posiadać odpowiednią ilość kieszeni na niezbędniki, a także oddychające i dobrze odprowadzające pot. Dzięki temu wyjście w góry będzie naprawdę przyjemne i bezpieczne. 

Zestaw letni w góry 

Podstawą takiego stroju są buty trekkingowe dostosowane do charakteru aktywności górskiej, trudności szlaku, a także intensywności wysiłku. Najlepiej jeśli będą wykonane z lekkiego i oddychającego materiału. Niezwykle ważne są także wygodne spodnie turystyczne oraz lekka i oddychająca koszulka. Pogoda bywa zmienna, dlatego nie warto zaprzestać tylko na tym. Ważnym elementem podstawowego zestawu w góry jest również kurtka wodoodporna oraz bluza. Do tego nie można zapomnieć o ochronie głowy oraz okularach przeciwsłonecznych z filtrem. 

Zestaw zimowy w góry 

W przypadku zimowej wyprawy w góry warto wybrać buty trekkingowe z dodatkowym ociepleniem i wodoodporną membraną. Doskonale sprawdzi się także odzież termoaktywna, która utrzyma ciepło ciała, ale także pozwoli mu oddychać. Istotna jest również kurtka! W ofercie marki ZIMNO znajdują się kurtki zimowe, które zostały przetestowane w warunkach alpejskich - tym samym zapewniają wysoką wodoodporność i wiatroszczelność. 

Warto odpowiednio przygotować się przed każdą wyprawą w góry. Skomponowanie odpowiedniego stroju to podstawa, dzięki której każda wycieczka będzie jeszcze lepsza! Postaw na polskie ubrania najwyżej jakości, które zawsze dotrzymają Ci kroku — niezależnie czy dopiero zaczynasz chodzić po górach, czy wybierasz tę aktywność już od dawna. 

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy