Jakie okulary przeciwsłoneczne w sezonie

21.07.2014 r.

Okulary przeciwsłoneczne to dodatek, który chętnie nosimy zwłaszcza latem, gdy słońce mocno operuje. Chronimy się przed nim ciemnymi szkłami, ale nosimy je nie tylko dla komfortu i zdrowia oczu, ale i dla ozdoby.
Jeśli ma to być ozdobą, to koniecznie należy śledzić trendy, jakie obowiązują w okularowej modzie. A wybór jest ogromny, w którym styl stylowi nie równy, a kształty oprawek zadziwiają oryginalnością - niewielkie lenonki, ogromne oprawy zwane żartobliwie telewizorami lub muchami, okulary typu kocie oczy czy też modele w grubych, geometrycznych oprawach. Nie tylko jednak oprawki mają w tym sezonie znaczenie, ale również kolory w szerokim wachlarzu szkieł przeciwsłonecznych, wśród których zdecydowanym hitem jest turkus.

Ray Ban - kultowa marka zawsze modna

Wśród producentów, którzy nie tylko śledzą trendy w modzie, ale również je wytyczają, znajduje się ikona tej branży - Ray Ban. W kolekcji tej marki znajdują się więc najmodniejsze okulary o cudownym, wakacyjnym kolorze turkusowym, a oprócz nich cała paleta radosnych, letnich, kolorowych modeli. Kształtami opraw producent bawi się w poszukiwaniu nowych, intrygujących rozwiązań, jednak nie zapomina również o swoich klientach, którzy gustują w klasyce. Jeśli mowa o klasyce, to nie sposób nie wspomnieć o modelu Wayfarer, którego historia sięga lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, a jego wielki powrót nastąpił w XXI wieku, dzięki czemu niezmiennie można cieszyć się z posiadania kultowego modelu w coraz to nowych odsłonach, pod różnymi nazwami, takimi jak kujonki czy też nerdy.

Drugim kultowym modelem okularów przeciwsłonecznych wyprodukowanym i wylansowanym przez światowego lidera w branży optycznej jest Aviator o typowym, rozpoznawalnym na całym świecie kształcie przypominającym krople wody. Pierwsze wzory powstałe w 1930 roku z założenia miały chronić pilotów amerykańskich przed odbiciami światła na dużych wysokościach, z zachowaniem szerokiego pola widzenia. Dziś model ten nosi cały świat i nie są to już Aviator lustrzanki. W ich delikatnych oprawkach osadza się nie tylko ponadczasowe ciemne szkła, ale także kolorowe, wesołe, odważne, łącząc w ten sposób klasykę z nowoczesnym designem.

Dla niej, dla niego, unisex

W ofercie, jaką proponują producenci okularów dla panów, dominują klasyczne kształty, do których należy wyżej wspomniany Wayfarer czy też Aviator i wszystkie ich pochodne, modyfikowane modele. Ciekawie prezentują się też okulary przeciwsłoneczne męskie z oprawami do połowy szkieł lub z oprawką jedynie w górnej ich części. Przykładem mogą być okulary Brenda, które doskonale dopasowują się do twarzy, dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów są elastyczne i wytrzymałe, są też przyjemne w dotyku, nie powodują pocenia skóry a w niskich temperaturach nie sztywnieją. Ich dodatkowym atutem zwiększającym optyczny komfort użytkowania są szkła polaryzacyjne. Chronią one przed rozbłyskami światła, a dzięki filtrom UV stanowią też doskonałą ochronę przed skutkami promieniowania słonecznego. Polaryzacja ponadto umożliwia osiągnięcie świetnego kontrastu obrazu.
Zarówno na męską jak i damską klientelę czekają także popularne okulary przeciwsłoneczne Lozana, a wśród nich okulary typu pilotki, kujonki lub lenonki, a także okulary polaryzacyjne polecane do noszenia zarówno na co dzień, jak i w czasie uprawiania sportów.
Inną marką cieszącą się dużym powodzeniem jest SPY, którą tworzy firma produkująca okulary przeciwsłoneczne oraz gogle od początku lat dziewięćdziesiątych. Firmę tę założyli sportowcy i designerzy, kładący nacisk na niebanalny design produktów oraz na wysokiej jakości rozwiązania technologiczne w optyce użytkowej.
Większość okularów słonecznych jest typu unisex, a kwestia wyboru modelu i koloru uzależniona jest od gustu i potrzeb klienta. Natomiast wybór marki i jakości produktów uzależniona jest od kwoty, jaką chcemy wydać na okulary. Można zapłacić za nie kilkaset złotych, jednak można również nosić modne okulary o wiele tańsze, o czym świadczą statystyki - średnia cena okularów przeciwsłonecznych kupowanych w internecie to 20 zł.
Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy