Nadaj swojemu wnętrzu idealny ciepły blask z lampami od światowego projektanta oświetlenia

26.08.2021 r.

Oświetlenie wnętrz to sztuka, której warto poświęcić nieco czasu. Tu liczy się nie tylko praktyczna strona przedsięwzięcia, ale także jej walory dekoracyjne. Poznaj ekskluzywne lampy marki Eichholtz i zobacz, jak dzięki nim Twoje wnętrze nabierze wielowymiarowego blasku.

Lampy stołowe Eichholtz – od klasyki do nowoczesności

Bardzo duży wybór lamp stołowych marki Eichholtz daje gwarancję dopasowania ich do wnętrz w różnych stylach. Bo chociaż Eichholtz kojarzy się przede wszystkim z luksusowymi wnętrzami glamour, to designerskie propozycje projektantów tej marki wykraczają poza klasyczne rozwiązania. Wystarczy przywołać jako przykład lampę Regine z jej sześciennym kloszem i oryginalną, futurystyczną podstawą. A w opozycji do niej stoi klasyczna lampa Dupoint z kloszem w kształcie ściętego stożka i podstawą stylizowaną na amforę.

Eichholtz to przede wszystkim złoto, czerń i bezbarwne szkło, ale nie brak też propozycji wyraźnie nawiązujących do aktualnych trendów. Wersje kolorystyczne bogato czerpią z odcieni turkusu i fioletu.

Lampy wiszące – Eichholtz w służbie stylowi glamour

Wiszące lampy Eichholtz to prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. Daleko im do prostoty i minimalizmu. Wręcz przeciwnie. Ich zadaniem jest jak najlepiej odbijać i rozpraszać światło. Szklane klosze w oryginalnych formach (tu przykładem niech będzie lampa wisząca Murano), towarzyszą prostym, nawiązującym do klasyki kształtom koła, prostokąta czy piętrowego tortu jak w lampie Ruby. Wszystkie urzekają dużymi rozmiarami i lśnieniem.

Dla miłośników nowoczesnego designu stworzono coś wyjątkowego – lampy wiszące o nieregularnych, awangardowych kształtach, idealne do wnętrz loftowych. Tu dobrym przykładem będzie lampa wisząca Argento.

Lampy stojące – Eichholtz wprowadza oryginalne rozwiązania nie stroniąc od swoich korzeni

Lampy stojące widuje się przede wszystkim w salonach i sypialniach, rzadziej kuchniach, gabinetach i pokojach dziecięcych. Tu także marka Eichholtz wspięła się na wyżyny sztuki projektanckiej, sięgając po rozwiązania, jakich próżno szukać u konkurencji. Dobrym przykładem będzie bardzo futurystyczna lampa Marine, kształtem i wyglądem nawiązująca do reflektora okrętowego zamontowanego na trójnogu.

Miłośnikom klasyki na pewno spodobają się lampy stojące Beaufort i Medea – prosta podstawa i klasyczny klosz zostały unowocześnione zmianą proporcji i środka ciężkości. Dzięki temu osiągnięto efekt wizualnej lekkości połączonej z nowoczesnym sznytem.

Lampy biurkowe Eichholtz – oświetlenie użytkowe czy nietuzinkowa dekoracja miejsca pracy?

Zadaniem lamp biurkowych jest przede wszystkim dokładne oświetlanie strefy roboczej, co nie znaczy, że tego rodzaju lampy nie mają prawa pełnić funkcji dekoracyjnych. Dobitnym dowodem na to jest lampa biurkowa Cordero. Jej klasyczny kształt oświetlenia biurkowego może być nieco mylący i usypiać czujność dekoratorów wnętrz. Wystarczy jednak popatrzeć na smukłą linię, połączenie złota i czerni oraz idealnie dobrane proporcje, by zauważyć, że sprawdzi się ona w niejednym gabinecie urządzonym w stylu glamour, industrialnym i klasycznym.

Nie udało ci się znaleźć lampy dla siebie? Zobacz inne stylowe lampy w sklepie MyHoneyHome.pl.

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy