Ranking świątecznego kiczu

14.11.2014 r.

Ozdabiając nasze domy, ogrody i mieszkania, bardzo łatwo możemy przekroczyć delikatną linię oddzielającą gust od kiczu. Zapraszamy do naszego poradnika - rankingu najbardziej kiczowatych świątecznych ozdób.
dmuchany mikołaj

Dmuchany mikołaj

Rekordy popularności na Allegro bije duży dmuchany mikołaj do postawienia przed domem. Mikołaj taki ma około 2,5 metra wysokości – jeśli sama wielkość takiego mikołaja nie przekona wszystkich sąsiadów o naszym wyszukanym guście powinniśmy wybrać wariant z wewnętrznym podświetleniem. Taki mikołaj zapewni nam spokój przez całe święta bowiem goście będą mijać naszą posesję szerokim łukiem. Cena takiego spokoju to jedyne 150 zł, tyle bowiem to dmuchane ustrojstwo kosztuje.

Dmuchany bałwan

Już nie musisz lepić bałwana za śniegu! Nie musisz nawet czekać na śnieg a potem martwić się, że bałwan stopi się przy naszych kapryśnych zimach. Wystarczy kupić dmuchanego bałwana pokaźnych rozmiarów i postawić go dumnie przed domem, albo nawet na dachu! Cena takiego bałwana jest identyczna jak dmuchanego mikołaja.

Świecący renifer

Jeśli z naszego domu będą już zwisały tysiące soli LED, przy bramie będzie się świecił dmuchany mikołaj a z dachu będzie spoglądał dwumetrowy dmuchany bałwan to musimy koniecznie do tego dokupić renifera za 130 – 200 zł. Hitem sprzedaży jest renifer, który jest zwykłym metalowym stelażem pokrytym wężem LED lub innym oświetleniem. Renifer ma około metra wysokości oraz tyle samo długości. Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani to uwaga… Renifer rusza głową!

Pokrowiec na krzesło – czapka mikołaja

Wewnątrz domu również łatwo dotknąć kiczu przy świątecznych dekoracjach. Dla niektórych choinka, stoik świąteczny i lampiony to za mało do tego stopnia, że czują potrzebę dekorowania krzeseł przy stole czapkami mikołaja. W sprzedaży znajdują się specjalne pokrowce na krzesła w kształcie dużej czapki mikołaja. Taki gadżet kosztuje około 15 – 20 złotych za sztukę. Jeśli chcemy poprawić smak wigilijnych potraw i urzec naszych gości wyrafinowanym smakiem, koniecznie powinniśmy przyozdobić krzesła takimi mikołajowymi czapeczkami. Szkoda, że w sklepach nie ma takich pokrowców z mrugającymi diodami LED…
Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy