Perfumy dopasowane do Ciebie

25.02.2021 r.

Jak wybrać perfumy, które będą do nas idealnie dopasowane? Czym kierować się podczas wyboru zapachów, aby trafiły one w nasz gust? Jak testować perfumy przed ich zakupem? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule. Zapraszamy!

Damskie i męskie perfumy

Oczywiście na rynku znajdziemy rozróżnienie na perfumy damskie oraz męskie. Różnią się one użytymi składnikami, które w zestawieniu ze sobą przyjmują różne charaktery. Perfumy damskie na ogół są dużo łagodniejsze, posiadają słodkie i owocowe nuty, a całość jest otulająca. Perfumy męskie z kolei mają głębokie aromaty i wonie charakteryzujące się ostrzejszymi akordami.

Warto pamiętać, że obecnie coraz częściej firmy decydują się na tworzenie zapachów unisex. Są to kompozycje, które z powodzeniem mogą zostać zaaranżowane w stylizacjach zarówno męskich, jak i damskich.

Rodzaje perfum

Perfumy możemy podzielić na kilka rodzajów, w zależności od zawartości esencji zapachowej w ich mieszance. Rozróżniamy:

  • Perfumy – 30-40% olejków zapachowych rozpuszczonych w 90% alkoholu, są najtrwalsze i najbardziej intensywne,
  • Woda perfumowana – posiada od 10 do 15% olejków zapachowych rozpuszczonych w 90% alkoholu,
  • Woda toaletowa – do 10% olejków zapachowych w roztworze do 85% alkoholu.

Znając te wartości, możemy z łatwością przewidzieć, który zapach będzie najbardziej intensywny i najlepiej utrzymujący się na naszej skórze. Im cieplej, tym intensywniejsze i głębsze będą zapachy, dlatego z powodzeniem możemy stosować wodę toaletową w miesiącach letnich.

Perfumy na każdą okazję

Pamiętaj, że perfumy francuskie powinny być również dopasowane do okazji, w jakiej są używane. Na co dzień wybierzmy perfumy o bardziej stonowanych nutach, które nie będą przytłaczające, natomiast na wieczór możemy postawić na cięższe kompozycje, które będą w sposób elektryzujący i zachęcający podkreślać nasza osobowość.

Jak dobrać perfumy – podsumowanie

Jak widzisz, wybór perfum uzależniony jest w dużej mierze Twoimi osobistymi preferencjami. Powinniśmy testować zapachy, a dopiero potem decydować się na zakup pełnej pojemności, gdyż wówczas będziemy pewni, że dana kompozycja świetnie do nas pasuje.

Źródło zdjęć: freepik.com

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy