Plafony - w jakich pomieszczeniach warto je stosować?

17.07.2021 r.

Plafoniery to rodzaj oświetlenia sufitowego, który świetnie sprawdza się w małych, niskich pomieszczeniach. Wiszące lampy wymagają dużo wyższych pomieszczeń i często po prostu zajmują dużo miejsca. Plafony to wtedy idealne rozwiązanie, dzięki któremu skutecznie oświetlimy nasze wnętrza, ale nie stracimy cennej przestrzeni. Sprawdź, kiedy warto sięgnąć po plafony, a także jakie modele wybrać.

Plafoniery sufitowe

Plafony, inaczej zwane także plafonierami, dostępne są w wielu stylach, kształtach i wersjach kolorystycznych. Możemy również wybrać najbardziej odpowiednią dla nas barwę światła – zimną lub ciepłą. Istotną zaletą plafonierów jest również ich równomierne rozpraszanie światła, dzięki czemu nie musimy obawiać się o powstawanie cieni. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. 

Plafony LED 

Plafoniery LED są przede wszystkim energooszczędne oraz umożliwiają użytkownikom samodzielne regulowanie intensywności światła. Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie twoim i bliskich to technologia LED będzie doskonałym rozwiązaniem. Diody nie emitują dużo ciepła, dzięki czemu nie nagrzewają się i nie stwarzają ryzyka wystąpienia pożaru lub poparzenia. Dodatkowo cechuje je bardzo długa żywotność i odporność na uszkodzenia. Są odporne na wilgoć, wstrząsy, upadki oraz niską temperaturę.  

Plafony do przedpokoju 

Przedpokój to miejsce, które goście widzą jako pierwsze wchodząc do naszego domu. Dlatego tak ważne jest, aby już przy samym wejściu zrobić dobre pierwsze wrażenie. Możliwe jest to m.in. dzięki doborze odpowiedniego oświetlenia. Plafoniery to jeden z atrakcyjniejszych sposobów na rozjaśnienie przedpokoju. Co ważne, mogą być zamontowane zarówno na suficie, jak i ścianach. Wybierając plafon do przedpokoju należy pamiętać, że musi on być przede wszystkim funkcjonalny. Światło nie może być za mało intensywne, ponieważ to właśnie w korytarzu ubieramy się, czy przygotowujemy do wyjścia.  

Plafony z czujnikiem ruchu 

Czujnik ruchu w lampach szczególnie sprawdza się, jeżeli poszukujemy oświetlenia zewnętrznego. Plafony z sensorem ruchu świetnie oświetlają obszary przydomowe i zapewniają nam bezpieczeństwo. Dodatkowo są łatwe w montażu i odporne na warunki atmosferyczne.  

Plafoniery z czujnikiem ruchu doskonale spełniają swoją funkcję również w zamkniętych pomieszczeniach. Często umieszczane są przy schodach, dzięki czemu mając zajęte ręce nie musimy sięgać po oddalony włącznik światła. 

Plafony do kuchni 

Kuchnia to miejsce, gdzie spędzamy sporo czasu na przygotowywaniu posiłków, czy napojów. Oświetlenie w kuchni powinno więc być jasne i ułatwiać nam wykonywanie podstawowych czynności. Plafony dzięki temu, że płasko przylegają do powierzchni doskonale przepuszczają światło.  Plafony do kuchni - sprawdź ofertę!

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy