Portfel dla eleganckiego mężczyzny - sprawdź jaki model wybrać

28.09.2020 r.

Dla każdego mężczyzny, który dba o swój styl, niezwykle ważnym przedmiotem - niezbędnym w codziennym życiu - jest elegancki portfel. To w nim przechowuje się gotówkę, karty płatnicze, dokumenty i innego rodzaju rzeczy osobiste. Portfel nosi się przy sobie codziennie, w różnych sytuacjach.

Trzeba więc postarać się o to, by wybrać model jak najbardziej dopasowany do konkretnych oczekiwań i potrzeb (np. pod względem wielkości i rodzaju przegródek). Portfel męski powinien odznaczać się nie tylko praktycznością, ale też nienagannym wyglądem.

Jak wybrać portfel?

Jest to rzecz używana tak często, że powinna w pełni trafiać w gust użytkownika. Sprawdzić trzeba jednak także rzeczy czysto praktyczne, to znaczy: orientację portfela, układ i ilość przegródek, miejsce na bilon, rodzaj zapięcia (np. na zatrzask). Wybierając dany model trzeba zwrócić uwagę także na dwa bardzo ważne aspekty, to znaczy:

- Wielkość portfela. Ma to znaczenie szczególnie dlatego, że portfele męskie bardzo często noszone są w kieszeniach strojów. Dwoma podstawowymi kategoriami są tu oczywiście portfele małe: bardzo komfortowe podczas noszenia w kieszeni i portfele duże, które będą w stanie pomieścić znacznie więcej zawartości, ale wtedy zasadniczo wypełnią kieszeń. Wybór rozmiaru oraz układu portfela jest oczywiście kwestią indywidualną i zależy od tego, jak wiele rzeczy (oprócz kart i gotówki) chce się ze sobą nosić. To przyzwyczajenia i typowa zawartość portfela będą dyktować potrzeby co do jego wielkości. Na rynku można na szczęście znaleźć portfele męskie skórzane w różnych rozmiarach, dlatego każdy znajdzie taki pasujący idealnie do konkretnych potrzeb i upodobań.

- Materiał wykonania portfela. Wielu mężczyzn stawia na portfel wykonany z prawdziwej skóry. Nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest to podyktowane prestiżem (użytkowania galanterii skórzanej) oraz kwestiami elegancji, które kryteria taki produkt spełnia. Po drugie, portfel męski skórzany charakteryzuje także jakość oraz wytrzymałość (którą zapewnia wykorzystanie do produkcji portfela skóry naturalnej). W sklepach można też spotkać portfele produkowane z materiałów syntetycznych, które również mogą być trwałe i funkcjonalne. Wtedy wybór podyktowany będzie gustem i indywidualnymi preferencjami. Ważne, by był to produkt dobrej jakości. Wystrzegać należy się jedynie podróbek, a także wyrobów skóropodobnych (ze skaju czy ekoskóry). Obecnie kupić można zarówno starannie wykonane tanie portfele skórzane męskie, jak i trwałe portfele z innych materiałów. Wybór jest bowiem bardzo szeroki wystarczy sprawdzić ofertę polskiego producenta Kochmanski Studio Kreacji® przykładowe portfele męskie sprawdzisz pod tym adresem: https://www.skorzany.com/pl/c/Portfele-meskie/15

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając model portfela?

Męskie portfele mogą mieć różne sposoby zamykania. Te, które są przechowywane w kieszeniach i kurtkach, są najczęściej po prostu składane, gdyż wtedy i tak nic z nich nie wypadnie. Panowie, którym to nie odpowiada (gdy np. wrzucają portfel do plecaka czy torby), mogą zdecydować się na portfel na zamek. W niektórych modelach jest to zatrzask zewnętrzny, w innych może być to suwak. Obecnie bardzo ważne jest sprawdzenie jak wygląda w danym portfelu kwestia miejsca na karty. Bardzo często spotkać można takie na trzy, ale zdarzają się także portfele z miejscem na dwanaście kart. Przy takich modelach bardzo ważna stać się może blokada i zabezpieczenia RFID, które uniemożliwiają bezprawne pobranie pieniędzy albo danych z kart zbliżeniowych i dokumentów (takich np. jak różnego rodzaju legitymacje). Portfel męski skórzany bez oraz z blokadą RFID występuje w dość podobnej cenie, dlatego warto się nad taką opcją zastanowić.

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy