Wyprawka szkolna do pierwszej klasy to duży wydatek. Co trzeba kupić i ile to kosztuje?

25.07.2023 r.

Rozpoczęcie edukacji szkolnej to ważny moment w życiu dziecka i jego rodziców. Maluchy mocno przeżywają pójście do szkoły, opiekunowie powinni pomóc przejść im przez pierwsze, emocjonujące dni. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie, zakup książek i przyborów, które będą niezbędne do efektywnej nauki. Co powinna zawierać wyprawka szkolna dla pierwszoklasistów? Gdzie szukać potrzebnych produktów dla najmłodszych w atrakcyjnych cenach? Ile może kosztować wyprawka szkolna?

Jakie zeszyty kupić do pierwszej klasy?

Niezbędnym elementem szkolnej wyprawki do 1-szej klasy są zeszyty. Dzieci w tym okresie edukacyjnym mają kilka przedmiotów, dlatego warto wyposażyć pociechę w:

  • Zeszyty w kratkę – są podstawowym elementem wyprawki szkolnej. W pierwszej klasie potrzebne będą zeszyty cienkie, 16 lub 32-kartkowe. Koszt pakietu kilku zeszytów w kratkę może wynosić od 10 do 30 złotych.

  • Zeszyty w trzy linię – uczniowie klas pierwszych uczą się pisania, poznają litery. Do tego celu potrzebny jest zeszyt, którego układ linii ułatwi dziecku naukę starannego i estetycznego pisania. Najczęściej na cały rok wystarczą 2-3 zeszyty, których koszt wyniesie ok. 10-15 zł.

Najmłodszym przyda się także zeszyt do muzyki, plastyki i nauki języków obcych. Można wybrać najtańsze produkty lub zdecydować się na nieco droższe, w sztywnej oprawie i podpisane nazwą przedmiotu. W pierwszej klasie dzieci często dostają od nauczycieli karty pracy, dlatego warto zakupić segregatory do ich przechowywania oraz teczki na prace plastyczne.

Wyprawka szkolna dla pierwszej klasy – co powinna zawierać?

Zeszyty to nie wszystko, co powinno znaleźć się w tornistrze ucznia. Przyda się także piórnik dla pierwszoklasisty, w którym muszą znaleźć się niezbędne przybory, tj.

  • Ołówki i kredki – zakup ołówków i kredki to bardzo ważny element wyprawki szkolnej dla pierwszoklasisty. Można wybrać ołówki grafitowe lub automatyczne, a także kredki w drewnianej lub plastikowej obudowie. Koszt zestawu ołówków lub kredek zazwyczaj mieści się w przedziale od 10 do nawet 100 złotych.

  • Temperówki i gumki – niezbędne do ołówków i kredek będą również temperówki i gumki. Ceny tych produktów nie są wysokie, wahają się od 3 do 15 złotych.

  • Pisaki i mazaki – dzieci warto zaopatrzyć w zestaw pisaków i flamastrów w różnych kolorach. Cena takiego zestawu może wynosić od 10 do 30 złotych.

  • Klej i nożyczki – warto również pamiętać o zakupie kleju w sztyfcie oraz nożyczek. Koszt kleju sztyftowego zazwyczaj wynosi od 2 do 10 złotych, a nożyczek od 5 do 30 złotych.

  • Zestaw geometryczny – maluszkom przyda się krótka linijka i ekierka. Bardziej zaawansowane zestawy są potrzebny dopiero od wyższych klas.

Niektóre szkoły udostępniają rodzicom listę artykułów, w które należy zaopatrzyć pierwszoklasistów. Warto to sprawdzić, aby nie kupować niepotrzebnych akcesoriów. O tym, co potrzebne przedszkolakom, można przeczytać również na stronie http://podreczniki-tanio.pl/wyprawka-szkolna-czego-potrzebuje-uczen-pierwszej-klasy/.

Jak podpisać wyprawkę dla pierwszoklasisty?

Dzieci w pierwszej klasie lubią, gdy zeszyty są pięknie obłożone, mają kolorowe, estetyczne okładki, a także są ładnie podpisane. Personalizacja nie tylko nadaje oryginalności, ale sprawia, że przybory łatwo rozpoznać. Zeszyty, przybory i plecak można podpisać tradycyjnie mazakiem, w widocznym miejscu, ale bardzo popularne są także naklejki. Warto wybrać takie, które podobają się najmłodszym, z ulubionymi zwierzętami czy postaciami z bajek. Można również oznaczyć wszystkie przedmioty, takie jak ołówki, flamastry czy klej, aby dziecko nie zgubiło swoich rzeczy w szkole. Można to zrobić przy pomocy specjalnych etykiet lub taśm samoprzylepnych.

Wyprawka szkolna do pierwszej klasy to zbiór niezbędnych przyborów, które wspomagają naukę dziecka. Zakupienie wszystkich potrzebnych materiałów może być kosztowne, ale dzięki świadomemu wyborowi można zaoszczędzić pieniądze. Warto już w czasie wakacji sprawdzać dostępne promocje, dzięki temu wydatki będą rozłożone w czasie i nie nadwerężą domowego budżetu.

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy