Jezioro Kopań - plaża

02.08.2021 r.

W połowie polskiego wybrzeża między Darłowem a Wiciem znajduje się jezioro Kopań, jego linia brzegowa liczy około 15 m ale bardzo trudno znaleźć dogodne dojście bo jest zarośnięte na całym obwodzie.
Podczas biegu dookoła jeziora udało się jednak znaleźć jedną idealnie piaszczystą plażę nad jezorem Kopań, znajduje się ona po jego południowej stronie, czyli nie od strony morza przy mierzei. Przy kanale łączącym morze z jeziorem możemy co prawda dość nad jezioro idąc brzegiem, ale zaraz przy jeziorze zaczynają się szuwary.

Natomiast zaraz za miejscowością Palczewice znajduje się bardzo szeroka piaszczysta plaża nad jeziorem, gdzie możemy wejść w celach kąpielowych lub lub wystartować na desce windsurfingowej lub kite. Jeziora jest baaardzo płytkie, średnio ma około 2 metrów głębokości, więc pływanie wpław oznacza ciągły kontakt ciała z roślinnością co nie jest przyjemne.

Najlepszym miejscem do wodowania łodzi z kolei jest stara przystań nad jeziorem w miejscowości Kopań. Po co wodować łodzie na tak płytkiej wodzie? Aby powędkować, bo z brzegu za bardo się nie da.
Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy