Ubezpieczenie roweru od kradzieży - czy warto?

24.05.2023 r.

Posiadasz zwykły rower lub elektryczny? Chciałbyś zabezpieczyć go przed kradzieżą? Dlaczego warto zdecydować się na ochronę swojego roweru?

Zmiana na rynku - rowery coraz popularniejszym środkiem transportu

Rowery odgrywają coraz to większą role jako środek transportu. Zarówno w sytuacji, kiedy używamy go do podróży do pracy, czy po prostu planujemy na nim wyjechać na krótką wycieczkę po dostępnych ścieżkach rowerowych miejskich lub na obrzeżach miasta. Ich ceny w ostatnim czasie diametralnie podskoczyły (w granicach 10-20%). Jest to spowodowane nie tylko inflacją, ale również mniejszą dostępnością (pod kątem zakupu własnego). Średnia wartość roweru wacha się w granicach 1 000 - 2 000 PLN, dlatego też z czasem staje się on coraz bardziej interesującym łupem dla złodziei (po pierwsze - wartość, po drugie - popyt).

Ubezpieczenie roweru - specjalny produkt od Cachet

Cachet, estoński start up przygotował nowe ubezpieczenie roweru zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych, niezależnie od ilości do objęcia ochroną. W zakres ubezpieczenia wchodzą 2 podstawowe zdarzenia - czyli kradzież roweru z dowolnego miejsca, a także jego uszkodzenie. Ochroną może zostać objęty zwykły rower, ale i elektryczny czy cargo. Maksymalna wartość roweru, jaka może zostać ubezpieczona to 40 000 PLN. Ile kosztuje taki zakres ochrony? Dokładnie 5,9% wartości roweru, przy uwzględnieniu bardzo niskiego udziału własnego w wysokości tylko 10%.

Do wykonania kalkulacji będziemy potrzebowali dokumentu zakupu, z którego weźmiemy informacje na temat tego, jaka jest marka i model roweru, a także numer ramy. Ochroną mogą zostać objęte rowery nie starsze niż 5-cio letnie. Prosty i łatwy kalkulator ubezpieczenia jest dostępny na naszej stronie, dlatego jeżeli interesuje Cię ubezpieczenie roweru, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Dziś rowery elektryczne potrafią kosztować nawet 4 000 - 5 000 PLN, przez co strata takiego sprzętu w wskutek kradzieży może być bolesna dla domowego budżetu. Stąd też osoba używająca roweru przy dojazdach do pracy, czy rodzina podróżująca weekendami na wspólne wycieczki powinna zadbać o bezpieczeństwo swojego mechanicznego lub elektrycznego kompana.

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy