Czy warto kupić smartfon chińskiego producenta?

16.12.2022 r.

Chociaż znane wszystkim marki telefonów – takie jak Apple czy Samsung - od lat są tworzone z komponentów pochodzących z Chin, to jednak przez długi czas państwa azjatyckie nie wypuszczały na rynek swoich modeli. Jakiś czas temu to się zmieniło i na rynku pojawiły się smartfony chińskich producentów jak Xiaomi czy Huawei. Sprawdzamy, czy warto kupić smartfon chińskiego producenta. Zapraszamy do lektury.

Co charakteryzuje chińskie smartfony?

Chińskie smartfony to przede wszystkim telefony o bardzo dobrych parametrach w przystępnej – i mocno konkurencyjnej – cenie.

Oferują one również często zdecydowanie większą pamięć RAM i aparaty o wyższej rozdzielczości a także posiadają design, który trafia w gusta wielu użytkowników. Najczęściej mowa o wykonaniu na najwyższym poziomie, z dobrej jakości materiałów. Chińczycy śmielej sięgają również po podzespoły swoich konkurentów.

Poznaj smartfony od Xiaomi: https://www.komputronik.pl/category/1596/telefony,xiaomi.html

Jakie inne chińskie marki pojawiają się na rynku?

Coraz śmielej na polskim rynku odnajduje się chociażby marka Meizu, która pierwsze smartfony na naszym rynku pokazała w 2018 roku. Drugą marką, na którą warto zwrócić uwagę jest OnePlus, która oferuje nie tylko telefony komórkowe, ale również telewizory. Odważnie na polskim rynku funkcjonuje także marka RealMe oferując urządzenia nowoczesne, innowacyjne i wielozadaniowe, a to za sprawą niezawodnych obiektywów i aparatów, które pozwalają wykonywać wysokiej jakości zdjęcia i filmy. Dodatkowo każdy telefon RealMe został wzbogacony o dodatkowe funkcje, które uatrakcyjniają codzienne ich używanie.

Poznaj RealMe już dzisiaj: https://www.komputronik.pl/category/1596/telefony,realme.html

Nie zmienia to jednak faktu, że najbardziej rozpoznawalny wciąż na naszym rynku pozostaje Huawei, którego oficjalnym ambasadorem od 2015 roku jest Robert Lewandowski. Chociaż firma przechodziła przez różne perturbacje to niezmiennie Huawei P30 Lite jest do dzisiaj jednym z najchętniej wybieranych telefonów w Polsce.

Na co zwracać uwagę wybierając chińskie smartfony?

  • Wielkość i rozdzielczość ekranu: chińskie telefony najczęściej oferują wyświetlacz powyżej 6 cali. Jednocześnie są przy tym stosunkowo szczupłe, więc ich utrzymanie w dłoni nie sprawia problemu.
  • Procesor: aktualnie hitem jest procesor Qualcomm Snapdragon, który charakteryzuje się wysoką wydajnością i szybkością działania, jednak w niektórych telefonach Huawei znajdziemy procesor Kirin. Wśród procesorów znajdziemy też MediaTek, będący nieco bardziej budżetowym zamiennikiem powyższych modeli.
  • Pamięć RAM: średnio użytkownikom wystarcza pamięć o wielkości od 4 do 6 GB, jednak w niektórych modelach znajdziemy również 12 GM RAM-u.
  • Pamięć wewnętrzna: eksperci wskazują, że warto wyposażyć się w urządzenie posiadające minimum 64 GB pamięci. Jednak flagowe modele posiadają jej nawet do 256 GB.
  • Bateria: na jej czas pracy ma wpływ m.in. technologia i energooszczędność procesora a także wielkość i rozdzielczość ekranu oraz wersja systemu operacyjnego. To wszystko sprawia, że trudno określić dokładną wydajność baterii. Chińskie smartfony posiadają jednak ok. 4000 mAh pojemności baterii a czasem nawet 5000 czy 6000 mAh. Minimalną, standardową pojemnością jest 3500 mAh.
Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy