Recenzja Huawei P40 Lite - zalety i wady

18.06.2020 r.

Huawei P40 Lite to jeden z pierwszych smartfonów, który ma pokazać, że urządzenia tej firmy sprawdzają się bardzo dobrze bez Usług Gogle. W ich miejsce w pełni wchodzi ekosystem Huawei Mobile Services, który ma zastąpić niezbędne elementy od Amerykanów. Niejedna recenzja P40 Lite pokazuje, że to naprawdę udany model, który może pochwalić się wieloma zaletami i jedynie kilkoma wadami. Jednak te ostatnie gdzieś giną i ostatecznie okazuje się, że Huawei stworzyło świetnego smartfona, wartego zakupu w swojej cenie.

Huawei P40 Lite zbiera świetne opinie w recenzjach

Recenzenci doceniają P40 Lite za jego mocne podzespoły, sprawdzone rozwiązania i bogaty zestaw. Jest to jeden z niewielu smartfonów, który sprawdza się we wszystkich podstawowych aspektach, a przy okazji nie kosztuje fortuny. Tak, to rewelacyjny stosunek ceny do możliwości sprawia, że niemalże każdy test Huawei P40 Lite jest odbierany pozytywnie.

Każda zaleta Huawei P40 Lite jest wzbogacana przez jego cenę

Wszystko, co dobre w Huawei P40 Lite, na pewno nie byłoby aż tak dobre, gdyby nie uwzględniać jego niskiej ceny. Na poszczególne wady można przymknąć oko, gdy spojrzymy na inne modele z tej samej półki. Z kolei zalety P40 Lite są wręcz potęgowane, gdy uwzględnimy fakt, że konkurencja jest daleko w tyle. Nie można się dziwić, że recenzje właśnie z tego powodu zachęcają do kupna smartfona Huawei.

Test Huawei P40 Lite to też próba dla Huawei Mobile Services

Jak już wiecie Huawei P40 Lite to pierwszy smartfon z Huawei Mobile Services, który ma pokazać społeczeństwu, że urządzenia z Androidem bez usług Google też mają rację bytu. Co prawda w recenzjach zaznacza się, że trzeba być świadomym potencjalnych braków. Niemniej to nie oznacza, że P40 Lite jest wybrakowany. Trzeba wiedzieć, jak i gdzie szukać poszczególnych aplikacji, aby ostatecznie otrzymać pełnoprawne urządzenie.

Recenzja Huawei P40 Lite w dwóch słowach? Świetny smartfon

Wrzucenie wad i zalet Huawei P40 Lite na szalę jednoznacznie pokazują, że Chińczycy się spisali. Każda recenzja P40 Lite kończy się pozytywnie, co tylko świadczy, że warto dać szansę Huawei Mobile Services. Trudno znaleźć test tego smartfona, który nie zauważyłby świetnego zestawu, budowy, aparatów, a nawet wydajności. Brak Usług Google wyszedł na dobre smartfonom Huawei, więc naprawdę warto się im przyglądać, a tym samym zainteresować się ich zakupem. Oczywiście ze świadomości nielicznych, aczkolwiek obecnych wad. P40 Lite to dobry smartfon, ale naturalnie nieidealny.

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy