Suszarki do grzybów i owoców – ranking 2015

02.10.2015 r.

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem pod koniec lata i na początku jesieni cieszą się elektryczne suszarki do owoców i grzybów.
Skończyły się czasy nawlekania plasterkowanych grzybów na nitkę i rozwieszania po domu – kupujemy coraz więcej urządzeń elektrycznych.

Suszarki do grzybów i owoców Zelmer

Niekwestionowanym liderem wśród producentów suszarek spożywczych jest Zelmer – około 35% wszystkich sprzedawanych suszarek do grzybów to suszarki Zelmer. Najpopularniejsze są 3 modele tych suszarek z oznaczeniami FD1000, FD1001 oraz FD1002 – wszystkie 3 modele cieszą się porównywalnym niesłabnącym zainteresowaniem kupujących.

Suszarki do owoców i grzybów Niewiadów

Na drugim miejscu z udziałem około 26% znajduje się firma Niewiadów, znana przede wszystkim z produkcji … przyczep samochodowych (w tym przyczep kempingowych). Najbardziej poszukiwany jest model 970.02 o mocy 500W wyposażony w 6 sitek do suszenia. Swoją drogą historia firmy Niewiadów jest fascynująca i sięga 1920 roku. Przez wiele lat znana była jako Zakłady Sprzętu Precyzyjnego „Niewiadów”, które zostały powołane do produkcji materiałów wybuchowych i nawozów sztucznych. Główny przedmiot działalności, czyli przyczepy zaczęto produkować w latach siedemdziesiątych. W roku 2011 jako spółka skarbu państwa firma zbankrutowała a następnie została sprywatyzowana.

Suszarki spożywcze MPM

Na trzecim miejscu znajdują się produkty marki MPM, które średnio są o połowę tańsze od suszarek spożywczych Zelmera. Suszarki do owoców MPM to około 10 % rynku.

Suszarki do grzybów i owoców Clatronic

Na czwartym miejscu znajdują się produkty Clatronic, nieznacznie droższe od MPM ale tańsze od produktów Zelmer i Niewiadów.
Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy