Suszarki z ThermoProtect

28.04.2020 r.

Jak najszybciej wysuszyć włosy i ich nie zniszczyć to pytanie, które niejednokrotnie zadają sobie miliony kobiet na całym świecie.

Wiadomo, że aby najszybciej wysuszyć włosy trzeba jak najwyższej temperatury i jak najsilniejszego strumienia powietrza. Ale to nie jest takie proste, bo po pierwsze zbyt wysoka temperatura mogłaby nas poparzyć a w najlepszym przypadku doprowadzić do osłabienia i zniszczenia włosów. Producenci urządzeń suszących włosy głowią się więc jak znaleźć najlepszy kompromis między prędkością i delikatnością. Większość współczesnych suszarek do włosów wyposażona jest w trójstopniową regulację temperatury i taką samą regulacją siły nawiewu. Najwyższe ustawienie zwykle daje temperaturę od 70 do 80 stopni, i tutaj trzeba być ostrożnym, bo za optymalną temperaturę uznaje się max 60 stopni. Zwykle środkowe ustawienie w przypadku większości suszarek daje taką temperaturę.


Spece od marketingu zachodzą w głowę jak sprawić aby konsument uwierzył, że to właśnie ich dobory temperatury suszenia są optymalne. Na dobrej drodze jest Philips, który suszarki do włosów oznacza hasłem ThermoProtect jednocześnie sugerując, że czuwa nad tym jakiś zaawansowany mechanizm zapewniający tę doskonałą temperaturę. Tak naprawdę zaczęły pojawiać się już suszarki, które w trakcie suszenia analizują wilgotność włosów i same sobie zmieniają temperaturę suszenia w zależności od tych pomiarów, funkcję taką ma np. Philips BHD827, ale za ten cud techniki zapłacicie grubo ponad tysiąc złotych. Natomiast samo ThermoProtest w suszarkach Philips to temperatura 57 stopni, i nie ma tu żadnej magii. Choć pewnie w niedalekiej przyszłości suszarki będą robiły analizę genetyczną naszych włosów i na tej podstawie dobierały parametry suszenia. A co jeśli kanonem piękna wówczas będzie kompletna łysina? Ten scenariusz chyba nam prędko nie grozi bo zniszczyłby wart miliardy dolarów sektor pielęgnacji włosów w którym suszarki to tylko niewielka część, najwięcej wart jest rynek kosmetyków do pielęgnacji włosów.


Na rynku suszarek do włosów od jakiegoś czasu dominuje Philips i Remington i to głównie te dwie firmy starają się ugryźć jak największą część tortu. Aktualnie wśród suszarek Philipsa z oznaczeniem ThermoProtect, największym wzięciem cieszą się następujące modele:


ThermoProtect Philips zastosował też w przypadku kilku swoich prostownic do włosów, ale w przypadku tych urządzeń mniej chodzi o optymalną temperaturę, ale o jej równomierny rozkład na całej powierzchnie płyty grzewczej. Tutaj wyróżniają się urządzenia:

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy