Początki w Terrarystyce, czyli jak zacząć z hodowlą zwierząt egzotycznych

13.07.2021 r.

Terrarystyka to bardzo popularne hobby wśród młodych i starszych osób. W ostatnich latach w Polsce powstało wiele hodowli, które zajmują się profesjonalnie rozmnażaniem gadów, płazów czy ptaszników. Wiele osób jednak nieświadoma jest tego, że większość zwierząt dostępnych na rynku ma zupełnie inne wymagania klimatyczne jak te, które mamy w naszym kraju. Dlatego w tym artykule opowiem Tobie na co zwrócić uwagę urządzając dom dla nowego mieszkańca.

Pierwszą rzeczą na którą warto jest zwrócić uwagę to czy posiadamy w okolicy weterynarza. To ważne, by mieć pewność łatwości transportu pupila w sytuacjach kryzysowych. Zwierzęta są żywym organizmem, który również czasami może szwankować. Nie tylko z uwagi na błędy wynikające ze stworzenia warunków w terrarium, ale czasami może być to objaw wad genetycznych lub wieku. Nie ważne jak daleko masz specjalistę od zwierząt egzotycznych, tylko to czy do niego będziesz wstanie dojechać. Jeśli masz pewność, że w przypadku problemów zdrowotnych z mieszkańcem terrarium sobie poradzisz, możemy przejść z tematem dalej.

Sklep Terrarystyczny

Przed zakupem zwierzaka, należy zapewnić mu odpowiednie warunki do życia. W tym celu warto odwiedzić sklep terrarystyczny, w którym zaopatrzysz się w klatkę dla niego. Każdy gatunek różnić może się od siebie warunkami, jakie trzeba mu zapewnić. Więc przed zakupem terrarium, należy przeczytać dostępne artykuły na temat hodowli wybranego przez Ciebie zwierzaka. W Internetowym sklepie nie tylko znajdziesz wszystko w jednym miejscu dostępne do stworzenia prawidłowych warunków klimatycznych, ale również zaoszczędzisz. Bowiem ceny są niższe z uwagi na fakt, że nie są przez właścicieli opłacany czynsz za sklep stacjonarny.

Wyposażenie terrarium

Jeśli wybierzemy już klatkę, należy zastanowić się nad jej urządzeniem. Wśród wybranych elementów będą zapewne gałęzie, rośliny, żarówki uvb jak i dekoracje. Oświetleniem UVB zapewniamy nie tylko cykl dzień i noc. U dziennych zwierząt wspiera syntezę witaminy D3 do zdrowego rozwoju kości. Brak takiego oświetlenia u dziennych zwierząt egzotycznych wpłynie również na ich życie.

Dekoracje do terrarium

Wybierając dekoracje do terrarium musimy pamiętać, że nie tylko musi nam się podobać klatka, ale również być użyteczna dla jego mieszkańca. Trzeba na to zwrócić uwagę, ponieważ ładnie wyglądająca niekoniecznie będzie odpowiednia dla Twojego pupila. To nie oznacza, że będziesz miał brzydką. Łatwo można odwzorować warunki naturalne tak, aby wyglądały zjawiskowo. Chcemy przecież, żeby to było odpowiednie miejsce do życia tego zwierzęcia.

Teraz wiedząc jak zabrać się do zakupu możesz ze spokojem być pewny/a, że Twój nowy zwierzak będzie miał jak w raju. Pamiętaj, że warunki wpływają na samopoczucie, zdrowie i długość życia mieszkańca terrarium.

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy