Kupujemy walizkę. Jak dobrze ją wybrać?

19.04.2024 r.

Jeśli przed wyjazdem na wakacje albo w podróż służbową zastanawiacie się nad wyborem walizki pozwólcie, że podpowiemy Wam co nieco na ten temat. Czym powinniśmy się kierować podczas wyboru walizki? Czy warto mieć w domu kilka różnych walizek czy wystarczy jedna na wszystkie okazje? Jakie są zalety walizek twardych, a jakie miękkich?

Jedna walizka czy kilka walizek na różne okazje?

Być może należycie do osób, które podróżują dość rzadko. Raz do roku na tygodniowe wakacje. Wiecie ile mniej więcej rzeczy ze sobą zawsze będziecie potrzebowali. Od wielu lat używaliście jednej i tej samej walizki średniej wielkości, która w zupełności Wam wystarczała.

Może się jednak zdarzyć sytuacja, że będziecie mieli okazję udać się w ciekawe miejsce samolotem. Podróż na 2 lub 3 dni. Przydałaby się wówczas mała walizka tak zwana kabinowa. Albo odwrotnie. Przytrafi się wyjazd do sanatorium na 3 tygodnie i ubrań będzie potrzeba znacznie więcej. Wtedy może trzeba będzie kupić walizę dużą.

Niejedna firma produkuje i sprzedaje walizki w kompletach (przeważnie po 3). Mała, średnia i duża. W tym samym wzorze i kolorze, z tego samego materiału. Taki zestaw kosztuje zwykle nieco taniej, niż gdybyście chcieli kupić każdą osobno. Przy następnych zakupach warto o tym pomyśleć.

Walizka twarda czy miękka?

Bywają walizki bardzo twarde i sztywne. Takie są zwykle wykonane z polikarbonu lub ABS-u. Mogą być też aluminiowe. Dobrze ochronią wszystkie Wasze ubrania i inne akcesoria, które spakujecie na podróż. Na pewno nie będą przemakały w czasie deszczu, łatwo jest je utrzymać w czystości.

Są również na rynku walizki poliestrowe - miękkie, elastyczne, nierzadko z bocznymi kieszeniami, w które można wsunąć jakieś dokumenty, książkę lub czasopismo na podróż. Tego typu walizki łatwiej jest upchać w luku autokaru lub w samochodzie.

Walizki zarówno te twarde jak i miękkie powinny być jak najlżejsze. Zdarzają się w wielu wzorach i kolorach.

Czy warto kupić walizkę z zamkiem TSA?

Zamek TSA (Travel Sentry Approved) czyli zamek szyfrowy sprawi, że do Waszego bagażu możecie zajrzeć tylko Wy, ewentualnie służba celna. W razie kontroli zawartości tego co wwozicie na przykład do Stanów Zjednoczonych albo do Australii taki zamek pomoże szybko otworzyć walizkę bez narażenia jej na uszkodzenie. Warto pamiętać, że niektóre kraje wymagają wręcz od podróżnych posiadania walizek z takim właśnie zamknięciem.

Walizka witchen - czy to dobry zakup?

Jednym z ciekawszych produktów, jakie powinniście brać pod uwagę podczas zakupu są walizki firmy Witchen. Walizka Witchen to gwarancja, że kółka będą łatwe w manewrowaniu, a ergonomiczne, teleskopowe uchwyty i rączki pozwolą podnieść lub pociągnąć bagaż bez większego problemu.

Wszystkie walizki tej firmy mają wmontowane dobre, elastyczne pasy, które sprawią, że ubrania nie będą się przesuwały podczas podróży. Komora podzielona na kilka kieszeni pomoże utrzymać porządek i łatwiej znaleźć potrzebne Wam przedmioty.

A może torba podróżna?

Jeśli wszędzie jeździcie samochodem, to dobrą alternatywą dla walizek może być torba podróżna, którą zdecydowanie łatwiej będzie "upchać" w bagażniku, zwłaszcza jeśli ten bagażnik jest niewielkich rozmiarów. Niestety nie jest to dobry pomysł na wyjazd autokarem, pociągiem lub samolotem. Brak kółek sprawi, że wszystko trzeba będzie nieść w rękach, co zwłaszcza przy dalszych podróżach, dużych ciężarach może być problemem.

Artykuł sponsorowany

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy