Opieka nad seniorem. Dlaczego warto zatrudnić opiekunkę dla osoby starszej?

16.05.2023 r.

Z wiekiem nasza kondycja i zdrowie stopniowo się pogarszają, co wpływa na naszą codzienną aktywność i samodzielność. Dlatego niekiedy konieczne staje się zatrudnienie opiekunki dla seniora, która będzie pomagać w codziennych czynnościach. W artykule przedstawimy, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie oraz jakie korzyści wynikają z opieki nad osobą starszą. Dowiesz się również, na co zwrócić uwagę przy wyborze opiekunki oraz jakie opcje są dostępne na rynku usług opiekuńczych.

Korzyści dla seniora: jak opiekunka osób starszych wpływa na jakość życia starszej osoby

Rozwój nowych technologii oraz coraz lepsze standardy życia skutkują coraz dłuższym życiem ludzi w Polsce. Wraz z wiekiem, jednak pojawiają się różnego rodzaju problemy zdrowotne i fizyczne, które sprawiają, że codzienne funkcjonowanie może stać się coraz trudniejsze. Dlatego też coraz więcej osób starszych potrzebuje wsparcia w codziennych czynnościach.

W takiej sytuacji pomocna może okazać się opiekunka osób starszych, która nie tylko pomoże w wykonywaniu codziennych czynności, ale także wpłynie pozytywnie na jakość życia seniora. Oto kilka korzyści, jakie senior może czerpać z zatrudnienia opiekunki osób starszych:

 • Większa niezależność i poczucie bezpieczeństwa w codziennym funkcjonowaniu.
 • Pomoc w utrzymywaniu higieny osobistej oraz porządku w domu.
 • Możliwość przestrzegania diety i regularnego zażywania leków.
 • Aktywne spędzanie czasu dzięki wspólnym spacerom i rozmowom z opiekunką.
 • Brak potrzeby opuszczania domu na wizyty lekarskie czy zakupy dzięki pomocy opiekunki.
 • Możliwość korzystania z pomocy w każdej chwili, bez obciążania rodziny.
 • Większa kontrola nad stanem zdrowia i szybsza reakcja na ewentualne problemy.

Dlaczego profesjonalna opieka nad osobami starszymi to także korzyść dla rodziny?

Kiedy zaczynamy zauważać, że nasz bliski zaczyna mieć problemy z samodzielnym funkcjonowaniem w codziennym życiu, często pojawia się pytanie, jak najlepiej mu pomóc. Jednym z rozwiązań jest zatrudnienie profesjonalnej opiekunki, która zapewni mu odpowiednią opiekę i wsparcie. Jednak zatrudnienie opiekunki ma również korzyści dla całej rodziny.

Korzyści dla rodziny:

 • Odciążenie od obowiązków opiekuńczych. Zatrudnienie opiekunki osób starszych pozwala rodzinie na odciążenie od ciężaru opieki nad osobą starszą. Dzięki temu mogą skupić się na swoich sprawach oraz spędzić czas z bliskimi bez dodatkowego stresu związanego z opieką.
 • Bezpieczeństwo seniora. Profesjonalna opieka nad seniorem daje pewność, bliski jest w dobrych rękach. Opiekunka będzie dbać o jego zdrowie, bezpieczeństwo oraz potrzeby codzienne.
 • Lepsza jakość opieki. Zatrudnienie wykwalifikowanej opiekunki osób starszych oznacza, że senior otrzyma lepszą i bardziej profesjonalną opiekę, niż w przypadku opieki przez rodzinę. Opiekunka ma odpowiednie doświadczenie i wiedzę, aby zapewnić seniorowi najlepszą opiekę.
 • Łatwiejsza organizacja czasu: Zatrudnienie opiekunki pozwala na lepszą organizację czasu w rodzinie. Rodzina nie musi już rozdzielać czasu pomiędzy opiekę nad seniorem, pracę i inne obowiązki. Dzięki temu mogą poświęcić więcej czasu na swoje pasje i hobby.
 • Większa pewność siebie: Dla wielu rodzin, zatrudnienie opiekunki to również krok w kierunku większej niezależności.

Opiekunka nad osobą starszą: Profesjonalna opieka dla Twoich bliskich

Jeśli Twoi bliscy potrzebują pomocy w codziennych czynnościach, warto rozważyć zatrudnienie profesjonalnej opiekunki. Taka osoba nie tylko pomoże seniorowi w załatwieniu spraw dnia codziennego, ale również zadba o jego bezpieczeństwo i komfort życia. Dzięki temu cała rodzina będzie mieć spokój i pewność, że ich bliscy są w dobrych rękach.

Agencja Veritas Polska oferuje profesjonalną opiekę nad osobami starszymi, zapewniając wykwalifikowane opiekunki, które zapewnią seniorom odpowiednie wsparcie i opiekę. Ofertę agencji znajdziesz tutaj: https://veritas-polska.pl

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy