Czym kierować się podczas wyboru wyciągarki elektrycznej?

09.06.2020 r.

Wyciągarki to sprzęt, który jest używany głównie w ekstremalnych sytuacjach. Warto jednak wiedzieć, że wachlarz zastosowań takiego sprzętu nie ogranicza się do off-roadu. W zależności od wykorzystania wyciągarki dobierać będziemy odpowiednie parametry.

Jak wybrać doskonałą wyciągarkę – kilka kwestii na start

Wybór wyciągarki jest zawsze działaniem indywidualnym. Nie ma produktu idealnego dla każdego, a przed zakupem i tak powinniśmy skontaktować się ze sklepem, by dowiedzieć się więcej o wybranym towarze i możliwościach jego wykorzystania. Kilka kwestii, o których musimy pamiętać:

  • Wyciągarki pracują pod dużymi obciążeniami, muszą więc być wykonane z wysokiej jakości materiałów

  • Wyciągarki dzielą się na kilka typów – wyciągarki elektryczne, wyciągarki hydrauliczne i wyciągarki mechaniczne

  • Wyciągarki znajdują zastosowanie w różnych sytuacjach. Sprzęt dobieramy do najczęstszego sposobu wykorzystania – nieco powyżej wagi pojazdu lub materiałów, które zamierzamy transportować

  • Wyciągarki poza off-roadem mają zastosowanie w warsztatach, codziennej jeździe i na pracach budowy, a także wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ciężkimi przedmiotami

Wybór odpowiedniej wyciągarki – szczegółowy wybór

Pamiętając o indywidualności każdej sytuacji, będziemy dostosowywać zakup do potrzeby. Musimy zacząć od wyboru producenta, który oferuje sprzęt najwyższej jakości, np. Dragon Winch. Moc urządzenia powinna wynosić minimum 5 KM, jeśli chodzi o transport lekkich pojazdów i materiałów. Silniejsze wyciągarki o mocy powyżej 10 KM sprawdzą się w najbardziej wymagających sytuacjach, do ciężkich pojazdów. Znaczenie ma grubość liny i jej wytrzymałość. To istotny podpunkt, o którym wiele osób zapomina. Decydując się na dany typ wyciągarki, musimy pamiętać o jej plusach i minusach – wyciągarki elektryczne są bardzo wszechstronne, jednak istnieje ryzyko ich zalania. Wyciągarki mechaniczne oferują z kolei ograniczony udźwig, a wyciągarki hydrauliczne potrafią być bardzo drogie. Przy zakupie możemy kierować się także zaufaniem do lokalnych producentów. Warto wymienić pochodzącą z Polski markę Dragon Winch, która oferuje światowej klasy jakość, docenioną w kilkudziesięciu państwach.

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy