Zegarki na rękę – praktyczne i estetyczne

13.03.2020 r.

Zegarek na rękę to urządzenie popularne zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Oprócz pełnienia czysto praktycznej funkcji – jaką jest wskazywanie czasu lub innych dodatkowych parametrów – zegarek pełni także funkcje estetyczne.

fot. zegarmistrzlodz.com.pl
Zegarek na rękę to urządzenie popularne zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Oprócz pełnienia czysto praktycznej funkcji – jaką jest wskazywanie czasu lub innych dodatkowych parametrów – zegarek pełni także funkcje estetyczne. Dostępne dziś zegarki na rękę są projektowane specjalnie pod tym względem, stając się istotnym elementem naszej kreacji. Nieodłącznym elementem ich wyglądu jest oczywiście pasek lub bransoleta, które służą nie tylko do podtrzymywania zegarka na nadgarstku, ale również dopełniają jego wyglądu. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się – na co zwrócić uwagę podczas zakupu paska do zegarka na rękę.

Paski i bransolety na zegarek – dla kobiet i mężczyzn

Dostępne zegarki na rękę możemy podzielić na dwie główne kategorie, w zależności od tego, kto będzie go używał. Mowa więc o zegarkach damskich oraz męskich. Zazwyczaj, możemy je rozpoznać po wyglądzie, a jeśli mamy wątpliwości – należy zwrócić uwagę na rodzaj paska. Ten bowiem różni się zasadniczo, w zależności czy ma utrzymywać zegarek przeznaczony dla kobiecego nadgarstka, czy męskiego.

Do wyboru mamy więc przede wszystkim paski oraz bransolety. Obie grupy produktów mają swoich wiernych amatorów, jednak to właśnie paski cieszą się największą popularnością.

Wybór pasków

Paski wybierane są statystycznie częściej przez mężczyzn. Nie oznacza to oczywiście, że nie znajdziemy pasków pasujących idealnie do zegarków dla kobiet. Niemniej – paski wydają się mieć bardziej codzienny charakter niż eleganckie bransolety. Z tych powodów, zegarki na paskach świetnie komponują się ze stylizacjami, których używamy na co dzień – do pracy, do biura, na uczelnię, w odwiedziny u znajomych czy do wyjścia na miasto.

Kolor paska to istotne kryterium w jego wyborze. Najczęściej, wybór zależy od pozostałej części zegarka, z którą ma się komponować, lub naszych indywidualnych preferencji. Do najpopularniejszych należą oczywiście barwy formalne oraz eleganckie: brąz, beż, czerń lub granat. Często też dobieramy kolor paska według barwy wskazówek lub cyfr na cyferblacie. Z ofertą profesjonalnych pasków do zegarków możesz się zapoznać na stronie: zegarmistrzlodz.com.pl.

Warto także podkreślić, że paski do zegarków są z reguły lżejsze od bransolety oraz łatwiej dopasowują się do kształtu nadgarstka. Z tych powodów sięgają po nie także te osoby, które cenią sobie komfort i chcą uniknąć sytuacji, gdy ich zegarek będzie „ślizgał się” po nadgarstku.

Materiał wykonania paska do zegarka

Paski do zegarka mogą być wykonane z różnych materiałów. Do najczęściej wykorzystywanych należą skóra oraz materiały imitujące skórę. W wielu przypadkach są pokrywane wzorami imitującymi powierzchnię skóry konkretnych gatunków zwierząt – na przykład jaszczurki lub aligatora. Paski tego typu świetnie wyglądają jako dopełnienie eleganckich kreacji.

Paski wykonane są również z innego typu materiałów. Znajdziemy zarówno paski z tkanin sztucznych, kauczuku, gumy, jak i innych. Te ostatnie przeznaczone są przede wszystkim dla pasków przeznaczonych do stosowania pod wodą – na przykład podczas pływania, surfowania czy nurkowania.

Istotna jest także masywność paska, która powinna odpowiadać wielkości samego zegarka. Zasada jest dość prosta – im większa koperta, tym bardziej masywny powinien być zegarek.

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy