Instalacja czy kabina prysznicowa?

17.02.2010 r.

W nowoczesnych projektach łazienek odchodzi się od standardowych kabin prysznicowych i wanien. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest instalacja podtynkowa. Montowana jest ona najczęściej w specjalnie wydzielonej części łazienki. Zaletą takiego rozwiązania jest więcej wolnej przestrzeni, gdyż zbędne odcinki rur są schowane. Na zewnątrz wystają tylko elementy niezbędne dla użytkownika. Ponadto możliwe jest dobranie każdego z elementów instalacji zgodnego z naszym gustem, a nie gotowego zestawu, który odpowiada nam tylko częściowo. Poniżej znajduje się krótki przegląd możliwości, jakie oferuje instalacja podtynkowa.
Firma Tres w swojej ofercie posiada wiele zestawów natryskowych z baterią podtynkową. Najprostsze zestawy składają się z baterii i górnej słuchawki stałej (FUTUR PLUS 1.14.377) lub ruchomej (np. MONOTRES 2000 1.72.377). Drugi z zestawów posiada regulację przepływu wody.

Następne zestawy natyskowe Tres są rozbudowane o dodatkową słuchawkę ręczną umożliwiającą kierowanie strumienia wody w dowolnym kierunku (Bimax 1.63.980).Najbardziej zaawansowane zestawy oprócz wspomnianych słuchawek górnej i ręcznej, zawierają równie dodatkowe dysze boczne, w których przepływ wody może być regulowany. Taki zestaw pozwala korzystać z masażu wodnego we własnej łazience. Przykładem jest zestaw 1.90.400 zawierający baterię z termostatem i przełącznikiem pięciodrożnym:

Wszystkie wymienione zestawy mogą być wyposażone dodatkowo w kran, dzięki czemu możliwe jest uwzględnienie tradycyjnej wanny. Do tej grupy zaliczają się m.in. Max 1.62.380 i Max 1.61.184. Drugi zestaw wyposażony jest w końcówkę TUB przeznaczoną do masażu.

Elementy niezbędne do wykonania instalacji podtynkowej dostępne są też w ofercie firmy DEANTE. Proponuje ona wszystkie baterie występujące w dwóch wersjach: z lub bez przełącznika natrysku, wylewki natryskowe i wannowe, różnego rodzaju głowice i główki oraz dysze natryskowe. Jedną z bardziej interesujących propozycji tej firmy jest 12-ramienna głowica natryskowa z 69-cioma punktami natryskowymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu strumień wody jest szerszy.
Wykonując instalację podtynkową warto również zapoznać się z ofertami innych firm, np..: Kludi, Hansgrohe czy Grohe. Instalacje projektowane w ten sposób są bardzo elastyczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb. Mając tak szeroki wybór elementów, każdy urządzi sobie komfortową i funkcjonalną łazienkę, w której będzie mógł się zrelaksować.

Oliwia Wcisło
Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy