Zlewozmywakowe trendy

16.02.2010 r.

Wydawać by się mogło, że zlew kuchenny z powodu swojego codziennego zastosowania powinien być wykonany w sposób prosty, bez dodatkowych urozmaiceń. Producenci zlewozmywaków udowodnili jednak, że to co praktyczne w kuchni, może również być jej ozdobą. Przeglądając ich liczne oferty można powiedzieć: wszystkiego tutaj „do koloru, do wyboru”.
Prostokątne zlewy nie muszą być banalne. Mogą być wielofunkcyjne, tak jak Zlewozmywak Franke Largo LAX 614, który zawiera drewnianą podstawę do noży, szklaną deskę do krojenie, sitko ociekowe i ociekacz. To „wszystko w jednym” oferuje Franke, koncern projektujący i produkujący wyroby sanitarne, systemy od przyrządzania kawy i systemy wyposażenia gastronomii. Przede wszystkim Franke jest znany z szerokiej oferty produktów kuchennych. W Polsce firma jest od 1993 r. Po 8 latach pracy na polskim rynku została wyróżniona Laurem Konsumenta.

Podobny do poprzedniego, ale mający dwie komory jest Zlewozmywak Teka CUADRO 60 B KER od firmy Teka, która ma bardzo bogatą ofertę sprzętu kuchennego. Teka jest na rynku już 90 lat. Tak duże doświadczenie sprzyja rozwojowi firmy – zarabiana ona rocznie ponad 1,4 miliarda dolarów! Nic dziwnego, wystarczy popatrzeć na wyżej wymieniony zlew, który jest wykonany z ceramiki. Posiada specjalną powłoka CleanPlus, dzięki której na zlewie nie osiada się zmora pań domu, czyli brud i kamień. Można w ten sposób oszczędzić swój czas i zająć się czym innym. Dodatkowo zlewozmywak posiada automat zamykający, z zaworami 3 1/2” z sitkiem i przedłużką.

Alverus, producent będący na rynku sprzętu kuchennego od 40 lat, prezentuje prosty w kształcie, ale za to oryginalny z powodu materiału, z którego został wykonany, Zlewozmywak Alveus Lux 10. Zrobiony jest z kerasilu, czyli mieszanki piasku kwarcowego i akrylu, dzięki czemu zlew wygląda atrakcyjnie i jest wytrzymały.

Alverus swoimi innowacyjnymi propozycjami w poszerzeniu zasobu sprzętu kuchennego udowadnia, że firma dostrzega potrzeby klientów i je realizuje. W ten sposób na rynek trafiły zlewozmywaki z automatycznym korkiem POP-UP. Jest to funkcja zapobiegająca zalaniu kuchni. W momencie, gdy zlew jest pełen, a z kranu dalej leci woda, korek wyskakuje w konsekwencji czego woda odpływa do rury. Owa funkcja znajduję się w takich zlewozmywakach Alverus jak: dwukomorowy Elegant 110 Len +odpływ POP-UP z ociekaczem, jednokomorowy Line 80 mikrolen z POP-UP , czy też Line 40 + mikrolen z POP-UPi dwoma ociekaczami.

Jeżeli nie przepadasz za prostokątnymi zlewami Alveus przygotował również inne kształty. Okrągły Alveus Cubo 10 wykonany jest z algranitu, który jest szczególnie odporny na zarysowania i wysokie temperatury rzędu nawet 280 stopni Celsjusza. Jego tańszym odpowiednikiem jest Alveus Form 10 mikrolen ze stali szlachetnej.
Ociekacz wyglądający jak tęcza łącząca dwie komory zlewu? Tak właśnie wygląda Alveus Futur 70 satyna! Inne propozycje Alveus z dwóch komorowych zlewów również prezentują się świetnie, jak Zlewozmywak Alveus Duo 10 satyna i Futur 80 mikrolen – obydwa wykonane ze stali szlachetnej.

Zlewozmywaki Franke

Zlewozmywak Franke PMG 654 dzięki swojej oryginalnej budowie i opływowym kształtom nie tylko zwraca uwagę gości w twoim domu, ale również pozwala zaoszczędzić 50% czasu podczas przygotowania potraw w kuchni. Jeżeli potrzebujesz czegoś większego i pojemniejszego to zapewne bardzo ci się spodoba Zlewozmywak kuchenny Astracast Belfast. Jest on zarówno dobry do domu jak i do restauracji, czyli wszędzie tam gdzie duża ilość brudnych naczyń i głębokie garnki muszą zostać umyte.


W sytuacji, gdy zlew chcesz umieścić w rogu, producenci również cię nie zawiodą. Aż chciałoby się powiedzieć: „W prawym narożniku Zlewozmywak Astracast Delta 2.0 z dwiema komorami i ociekaczem! W lewym jego konkurent - Zlewozmywak Blanco STYLE M90 – po prostu styl i klasa!” Obydwa świetnie, ale który ty wybierzesz?

Daria Grzesiek
Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy