Zakupy od lokalnych producentów? Wpadnij do Kauflanda!

20.06.2022 r.

Warzywa prosto od rolnika? Mięso od hodowcy? Jajka od kur z wolnego wybiegu w gospodarstwie nieopodal? Twaróg produkowany tradycyjnymi metodami? Możemy kupić je nie tylko na targu.

Warzywa z pola, owoce z sadu

Codziennie w każdym ze sklepów sieci Kaufland możesz wybierać spośród ponad 240 gatunków świeżych owoców i warzyw. Nie znajdziesz ich aż tyle na niejednym rynku! Na terenie Polski sieć współpracuje z lokalnymi rolnikami. Są oni zobowiązani ograniczać do minimum stosowanie pestycydów i dbać o swoje uprawy z uwzględnieniem wyśrubowanych norm. Większość z nich od lat dostarcza do marketów produkty świeżo zebrane ze swoich pól i sadów. W sklepach są one wyeksponowane tak, byś mógł dokładnie przyjrzeć się każdemu jabłku czy pomidorowi i wybrać takie, których potrzebujesz. Jednocześnie obsługa sklepu na bieżąco kontroluje świeżość tego, co jest dostępne w dziale ze świeżymi owocami i warzywami.

Mięso i drób od gospodarza

W ofercie świeżych mięs, wędlin i drobiu w ladzie chłodniczej w każdym sklepie Kaufland znajdziesz wieprzowinę, wołowinę, królika, kurczaka, indyka, kaczkę, a to wciąż nie cały asortyment. Są też liczne produkty dla smakoszy wędlin i kiełbas, które obsługa kroi (lub nie) dokładnie tak, jak dobie tego zażyczysz. Codzienne dostawy do sklepów od lokalnych hodowców gwarantują świeżość i najwyższą jakość. Kaufland stawia na to, aby jak najwięcej dostępnego na stoisku z ladą chłodniczą świeżego mięsa było pochodzenia krajowego, a każda dostawa przechodzi szczegółową kontrolę jakości. Nie wiesz, co wybrać? Obsługa na stoisku wie o asortymencie wszystko, chętnie odpowie też na pytanie o skład i pochodzenie tego, czym jesteś zainteresowany.

Regionalne smaki na wyciągnięcie ręki

Po produkty regionalne nie musisz jechać przez pół Polski! Sieć sklepów Kaufland współpracuje z około 400 dostawcami regionalnymi, którzy dostarczają aż 4000 różnych artykułów. Są wśród nich twarogi, sery żółte, śmietany, masła, parówki, kiełbasy, wędliny, przetwory owocowe, soki, a także dania gotowe o prostym, zdrowym składzie takie jak pierogi, kluski śląskie czy łazanki. Rośnie świadomość konsumentów, którzy coraz częściej sięgają po produkty od polskich producentów nie tylko ze względu na ich dobry skład. Takie „lokalne kupowanie” sprawia, że produkty krócej podróżują od dostawcy do sklepu. Dzięki temu docierają do klientów świeże i pokonują krótszą drogę, a to jest nie bez znaczenia dla środowiska. Ponadto robiąc takie zakupy wspierasz finansowo lokalnych producentów, a to pozwala rozwijać się gospodarce małych ojczyzn.

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy