NOWA ERA KUCHENNEGO TRENDU

13.01.2010 r.

Coraz częściej zwracamy naszą uwagę w kierunku świata, tego co nas otacza, a przecież to właśnie nasz dom staje się naszym małym światem. Każdy z nas lubi spędzać czas w pięknych, nowoczesnych wnętrzach. Zwiększa się liczba ludzi przywiązujących uwagę nie tylko do funkcjonalności kupowanych sprzętów, ale też do ich wyglądu, przestały one pełnić rolę jedynie użytkową.
Coraz częściej zwracamy naszą uwagę w kierunku świata, tego co nas otacza, a przecież to właśnie nasz dom staje się naszym małym światem. Każdy z nas lubi spędzać czas w pięknych, nowoczesnych wnętrzach. Zwiększa się liczba ludzi przywiązujących uwagę nie tylko do funkcjonalności kupowanych sprzętów, ale też do ich wyglądu, przestały one pełnić rolę jedynie użytkową. Stały się one elementami budującymi wizerunek użytkownika na równi z jego stylem ubierania się a także – pozycją zawodową. Czynności, które wykonujemy na co dzień po pracy, począwszy od wieczorów spędzanych ze znajomymi w zaciszu naszego domostwa, damskie pogaduchy w kuchni, czy większe imprezy rodzinne stają się powodem do pokazania, jakże pięknego wnętrza, którego nieodłącznym elementem są przecież produkty gospodarstwa domowego. Zaczynamy zwracać uwagę na kształt i kolor, bo przecież każde z nich ma podobne funkcje. Wielu z nas zastanawia się niejednokrotnie jak Np. nowy telewizor dostosuje się do wystroju pokoju, bądź jak zakupiona przez nas lodówka, zmywarka, czy pralka będą pasowały do umeblowania. Nie patrzymy jednak tylko na te duże bardziej widoczne sprzęty. Naszej ocenie podlegają również te mniejsze urządzenia. Już podczas wyboru mikrofalówki wyobrażamy sobie jak wypadnie ona w otoczeniu naszego czajnika, sokowirówki, czy ekspresu. Producenci coraz częściej zwracają uwagę na wykwintność swoich modeli, przybierając je w coraz to inne nowatorskie i wymyślne kształty. Stają się to tak zwane „małe dzieła sztuki”.

Nowości w AGD

Jednym z nich może być na przykład wypuszczona przez SIEMENS seria PORSCHE DESIGN, w której CZAJNIK TW911P2, EKSPRES TC 911P2 oraz TOSTER TT 911P2 to wyjątkowo funkcjonalne i łatwe w obsłudze, potrzebne w kuchni każdej nowoczesnej Pani domu urządzenia. Posiadają wiele przydatnych funkcji, ale również bardzo elegancki i wykwinty wygląd.Kolejną marką, która wprowadza na rynek nowoczesne rozwiązania jest KRUPS. Ekspres EA 8050, EA 8250 oraz EA 8255 to najbardziej kompaktowe, automatyczne modele ekspresu do kawy. Umożliwia on błyskawiczne przygotowanie doskonałego cappuccino lub caffe latte, ciesząc się głębią smaku w zaciszu własnego domu. Zastosowane w nim nowoczesne technologie dają szereg przydatnych funkcji. Dodatkowo filtr wody Claris zmniejsza twardość wody, usuwa zanieczyszczenia, redukując nieprzyjemny smak i zapach. Dla zaspokojenia potrzeb klientów KRUPS przygotował szeroką gamę kolorystyczną tego modelu.
Podczas urządzania swojej kuchni, która jest przecież jednym z najważniejszych miejsc naszego domu, wybieramy marki, które nie tylko wykorzystują nowoczesne technologie, ale również urzekają wyjątkowym designem. Dynamicznie rosnącą popularnością cieszą się lodówki SIDE BY SIDE, które mimo swych gabarytów posiadają klasę A i A+, a co ciekawsze charakteryzuje je również coraz niższa cena. Również tutaj możemy się spotkać z przeróżną linią wykończeniową. Producenci marek LG oraz SAMSUNG oferują nam lodówki białe, czarne, bądź całe w kolorze inox.
Dzięki temu nie musimy się już martwić jak zabudować, czy ukryć naszą lodówkę, aby nie były widoczne jej boki.
Model SAMSUNG RSG5FURS, czy LG GR-P227YTQA posiadają dodatkowo wbudowaną w drzwi kostkarkę do lodów, (jest to o tyle dobre rozwiązanie, iż nie zajmuje ona, jak w poprzednich modelach miejsca w zamrażalniku), oraz SOFT-TOUCH MINIBAR - czyli rozwiązanie umożliwiające łatwy dostęp do ulubionych napojów bez konieczności otwierania drzwi. Nawet gdy ma się zajęte ręce można lekkim dotknięciem wygodnie otworzyć barek. Otwiera się on powoli - bez efektu szarpnięcia.
Dla bardziej wymagających klientów producent HOTPOINT-ARISTON stworzył lodówki QUADRIO. Choć chłodne, rozpalają zmysły. Zastosowany w nich szereg funkcji takich jak: Frost Free, kontrola wilgotności, czy właśnie Ice Device (szybki sposób na przygotowanie lodu), uzupełnione przez niesamowity wygląd i przede wszystkim nietypowe kolory sprawiają, że wręcz chce się ją mieć!! Bo przecież „białe… to takie… zwyczajne”!!
W podobnym stylu marka BOSCH wprowadza serię lodówek z lustrzanym frontem COLOR GLASS EDITION.
Lodówka serii KGN 36S50, 52 i 54 to doskonałej klasy urządzenia oferujące najnowocześniejsze technologie i nowoczesny wygląd. Pojemna chłodziarka, oraz ergonomiczne rozmieszczenie półek i pojemników pozwala na łatwe przechowywanie żywności. Wygodne sterowanie dodatkowo przemawia za wyborem tej właśnie lodówki. Wykonana została w technologii NoFrost - automatyczne oszranianie w chłodziarce i zamrażarce, dzięki czemu lodówka jest urządzeniem bezobsługowym. System wysokich drzwi, zintegrowane uchwyty z aluminium, z przodu nóżki o regulowanej wysokości - z tyłu rolki, drzwi szklane, kolor boków srebrny, wspomaganie zamykania drzwi, głośność 42 db., sprawiają, że chyba nie trzeba namawiać do wyboru właśnie tego modelu.
Prawdziwy przełom w dzisiejszych czasach wprowadziła jednak obecnie chyba bezkonkurencyjna firma na rynku - LG.
Tym razem producent przeszedł oczekiwania wszystkich. Nowe lodówki Side by side to maksimum elegancji, oraz najbardziej stylowe wzornictwo. Marka stała się wyznacznikiem klasy i prestiżu. Luksusową aranżację wnętrza naszej kuchni dopełni lodówka GR-P217LCAJ z zastosowaniem kryształów Swarovskiego. Wrażenie robi jednak nie tylko sam wygląd urządzenia, ale również szereg zaawansowanych technologii.
Wszystkie wyżej wymienione modele znajdą Państwo na stronie www.ELECTRO.pl Można tam znaleźć również bardziej szczegółowe opisy funkcji poszczególnych modeli, a w razie jakichkolwiek zawahań kompetentni konsultanci pomogą Państwu w dokonaniu tego jakże ważnego wyboru.
Pozdrawiamy ELECTRO.pl
Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy