Raven i wszystkie inne kruki

13.06.2019 r.

Kiedy popularne słowa zostają wykorzystane jako nazwy marek, często powoduje to problemy z prawidłową identyfikacją, rozróżnianiem, itp. Raven to po angielsku kruk – słowo bardzo popularne, a przez globalny wpływ kultury anglosaskiej, słowo to występuje praktycznie wszędzie.

kategorie

promowane sklepy

W kontekście produktów pojawiających się w polskim e-commerce aktualnie Raven to dwie osobne marki – obie polskie.

Pod markę Raven swoje produkty na rynku sportowym sprzedaje częstochowska firma Pyc-Sport. Gama produktów koncentruje się wokół skatingu i aktualnie są to rolki, wrotki i hulajnogi, ale także akcesoria związane z tymi sportami, jak kaski i ochraniacze. Producent rozwija swoją markę dynamicznie, również wychodząc poza granice Polski, np. firma dystrybuująca produkty na rynek brytyjski stworzyła nawet osobną witrynę poświęconą marce (raveninlineskates.co.uk). W sezonie 2019 marka Raven również zajęła pierwsze miejsce w sprzedaży na allegro w kategoriach rolki i wrotki, wyprzedzając np. popularnego Nilsa. Producent na swojej stronie informuje, że produkcja odbywa się między innymi w Polsce, Chinach i Tajwanie.
Rolki Raven

Raven to także marka własna znanej z rynku AGD / RTV firmy Euronet Sp. z o.o. właściciela sieci handlowej RTV Euro AGD oraz sklepów internetowych oleole.pl i euro.com.pl. Właściciel pod tą marką produkuje drobny sprzęt gospodarstwa domowego, np. żelazka, gofrownice, odkurzacze a ostatnio także alkomaty, masażery czy ciśnieniomierze.

Od słowa „Raven” zaczynają się także nazwy innych marek, np.

  • Ravenol – niemiecka marka olejów motoryzacyjnych
  • Ravensburger – niemiecki dystrybutor puzzli i gier planszowych
Od słowa „Raven” zaczynają się także nazwy niast, np. niemiecki Ravensburg czy włoska Ravenna

Oczywiście słowo raven znajdziemy w nazwach wielu innych produktów, gdzie producent stara się podkreślić pewne atrybut kojarzone a krukami, np. głęboki czarny kolor.

A w języku polskim najbardziej znane kruki to Kruk w branży jubilerskiej oraz Kruk w branży windykacyjnej.

Wszystkie aktualności