Raven i wszystkie inne kruki

13.06.2019 r.

Kiedy popularne słowa zostają wykorzystane jako nazwy marek, często powoduje to problemy z prawidłową identyfikacją, rozróżnianiem, itp. Raven to po angielsku kruk – słowo bardzo popularne, a przez globalny wpływ kultury anglosaskiej, słowo to występuje praktycznie wszędzie.

W kontekście produktów pojawiających się w polskim e-commerce aktualnie Raven to dwie osobne marki – obie polskie.

Firma Raven

Jeśli chodzi o sprzęt AGD, to Raven nie jest firmą ale marką własną znanej z rynku AGD / RTV firmy Euronet Sp. z o.o. właściciela sieci handlowej RTV Euro AGD oraz sklepów internetowych oleole.pl i euro.com.pl. Właściciel pod tą marką produkuje drobny sprzęt gospodarstwa domowego, np. żelazka, gofrownice, odkurzacze a ostatnio także alkomaty, masażery czy ciśnieniomierze.

Aktualnie najchętniej kupowanym produktem marki Raven z AGD jest odkurzacz Raven EOR001, a pod tym linkiem znajdziesz pełniejszy ranking sprzętu Raven AGD

Pod markę Raven swoje produkty na rynku sportowym sprzedaje częstochowska firma Pyc-Sport. Gama produktów koncentruje się wokół skatingu i aktualnie są to rolki, wrotki i hulajnogi, ale także akcesoria związane z tymi sportami, jak kaski i ochraniacze. Producent rozwija swoją markę dynamicznie, również wychodząc poza granice Polski,

np. firma dystrybuująca produkty na rynek brytyjski stworzyła nawet osobną witrynę poświęconą marce (raveninlineskates.co.uk). W sezonie 2019 marka Raven również zajęła pierwsze miejsce w sprzedaży na allegro w kategoriach rolki i wrotki, wyprzedzając np. popularnego Nilsa. Producent na swojej stronie informuje, że produkcja odbywa się między innymi w Polsce, Chinach i Tajwanie.
Rolki Raven

Aktualnie ranking sprzedaży rolek Raven wygląda następująco:

W tym trudnym okresie, kiedy za jazdę na rolkach dostaje się mandaty, wciąż je kupujemy, licząc na to, że zaraza w końcu odejdzie i restrykcje zostaną poluzowane. Kwiecień to zawsze był miesiąc z najwyższą sprzedażą. W tym roku jednak kwiecień może okazać się sporo słabszym miesiącem niż w latach poprzednich. A jak to było z sezonowością sprzedaży w latach poprzednich możecie zobaczyć na poniższym wykresie.

Od słowa „Raven” zaczynają się także nazwy innych marek, np.

  • Ravenol – niemiecka marka olejów motoryzacyjnych
  • Ravensburger – niemiecki dystrybutor puzzli i gier planszowych
Od słowa „Raven” zaczynają się także nazwy miast, np. niemiecki Ravensburg czy włoska Ravenna

Oczywiście słowo raven znajdziemy w nazwach wielu innych produktów, gdzie producent stara się podkreślić pewne atrybut kojarzone a krukami, np. głęboki czarny kolor.

A w języku polskim najbardziej znane kruki to Kruk w branży jubilerskiej oraz Kruk w branży windykacyjnej.

Aby poczytać o popularnej marce własnej innej sieci handlowej AGD i RTV zobacz GÖTZE & JENSEN producent

Wszystkie aktualności

kategorie

promowane sklepy